Sluneční brýle podle tvaru obličeje

Sluneční brýle jsou neodmyslitelným módním doplňkem nejen léta. Během léta však jejich popularita ještě stoupá. Během zimy je využívají spíš ti, kteří buďto cestují do teplých krajů anebo milovníci zimních sportů. Slunce odrážející se od sněhu není pro oči nic dobrého. Jsou tedy nejen nutností, ale i módní prvek. Proto si na jejich výběru dává každý záležet.

Sluneční brýle lze vybrat podle barvy, tvaru, stupni ochrany a podle dalších aspektů, jako je materiál, typ sportu, běžné nošení a hlavně podle toho, zda sedí k našemu typu osobnosti a podle jejich tvaru – respektive podle tvaru obličeje volíme tvar brýlí.

Tři kritéria pro výběr brýlí

Plánujete-li pořízení nových brýlí, pak se zaměřte na tři klíčová kritéria. Prvně je důležité rozmyslet si, při jakých příležitostech plánujeme sluneční brýle nosit. Dalším kritériem je funkčnost brýlí. Tedy stupeň ochrany proti UV záření. A samozřejmě také design brýlí nejen s ohledem na náš oitfit, ale i tvar obličeje. Právě to rozhoduje, zda nám bude vybraný model slušet.

Brýle podle tvaru obličeje

Sluneční brýle plní funkci ochrany i módního doplňku, který by měl slušet. Zapomeňte tedy na brýle, které budou vypadat sebelépe, pokud nedoplní váš celkový look a nebudou korespondovat s vaší osobností. Místo, aby podtrhly vaší osobnost, budou pak vypadat, jako pěst na oko. V brýlích se musíte cítit příjemně, sebevědomě a musí vašemu obličeji lichotit. Brýle podle tvaru obličeje rozdělujeme nejčastěji na 4 typy – kulatý, hranatý, oválný a trojúhelníkový. I kdybyste si vybrali ty nejlepší Tommy Hilfiger brýle, nebude vám to nic platné, pokud vám nesednou jako ulité.

  • Kulatý tvar obličeje

Kulatý obličej působí velmi sympaticky a mile. Nicméně vybrat pro něj vhodný tvar brýlí její nejjednodušší. Volte spíš hranatější styl obrouček, který vaší tváři dodá ostřejších rysů a opticky jej zeštíhlí. Obloukem se vyhněte malým a kulatým brýlím.

  • Trojúhelníkový tvar obličeje

Trojúhelníkový aneb srdcovitý tvar obličeje patří k jedněm z nejpěknějších. Hodláte-li svou tvář opticky vyvážit, volte obroučky bez přílišného zdobení. Vhodné jsou decentní pilotky, které kráčí s módou napříč sezónami již hezkou řádku let. Navíc si můžete vybírat i podle barvy skel.

  • Hranatý tvar obličeje

Hranatý obličej mnoho žen považuje za nevýhodu, protože může působit hrubým až mužským dojmem. Stává se to pouze tehdy, zvolí-li žena špatný styl účesu. Hranatým obličejem se pyšní i herečka Angelina Jolie, která je považována za jednu z nejkrásnějších žen světa. Ostrým rysům slučí kulaté a oválné tvary, protože dokážou vyvážit ostrost rysů. Klidně si vyberte i různě zdobené obroučky, které mají tendenci zjemnit. Naopak se vyhněte geometrickým tvarům.

  • Oválný tvar obličeje

Oválný tvar obličeje patří k univerzálním, proto si jejich majitelé mohou vybírat obroučky podle vkusu a nálady. Zkrátka brýle, které se vám budou líbit, a budete se v nich cítit dobře, mohou být vaše. Ať už jde o lenonky, kočičí oči anebo geometricky řešené obruby.