Slovensko je stále lákavější zemí. Čím vás nadchne?

Ne vždy to musí být jenom dovolená u moře, která bude spojena se zajímavými zážitky. Může to být i dovolená tuzemská, která nezklame. Pokud však trváte na zahraniční destinaci, můžete vyzkoušet i Slovensko. Z jakého důvodu? Na několik se společně podíváme. Prvním důvodem je bohatá nabídka ubytovacích kapacit, kde můžete svou dovolenou trávit. Pokud patříte mezi náročnější cestovatele, je správnou volbou třeba hotel Žilina. Stejně tak ale není problémem využít různých horských chat v Tatrách, stejně jako rodinných penzionů, nebo soukromých apartmánů. Každý má možnost zvolit to, co mu vyhovuje. Jak s ohledem na komfort, tak i svou peněženku.

Krás nabídne Slovensko více než dost

Druhým důvodem jsou krásy této země. Nejznámější pohoří, kterým jsou Tatry, jsme již lehce nastínili. Možností je ale o mnoho více, jelikož stejně tak lze poznat místní folklor, zajímavou gastronomii a v neposlední řadě památky. Využijete-li moderní kongresový hotel Žilina, máte je doslova na dosah ruky. Jenom toto samotné město má několik desítek zajímavých lokalit, kam byste se měli vyrazit podívat. Naším tipem jsou tyto památky:

  • Katedrála Nejsvětější Trojice.
  • Mariánské náměstí.
  • Kostel svaté Barbory.

Nechybí ale ani Bottův dům, který pochází z šestnáctého století, nebo kostelík svatého Štěpána v Dolných Rudinách. Město přirozeně nabídne také unikátní muzeum, kde najdete zajímavé památky spojené jak s Žilinou, tak s celým krajem.

Slovensko je levné

Hlavním důvodem, proč mnoho lidí necestuje, je mimo jiné také to, že jim ceny v různých evropských destinacích přijdou poměrně vysoké. U našich východních sousedů se můžeme snadno přesvědčit o tom, že tomu tak rozhodně není. A to ať už hledáte levné ubytování v Žilině, nebo se chcete na místě stravovat, užívat si zábavy, nebo nakoupit suvenýry. I když Slováci již platí eurem, rozhodně to neznamená, že se musíme bát vysokých výdajů. Ceny jsou zde velmi podobné, jako je tomu například i u nás.