Šijeme doma: Z jaké látky ušít oblečení pro děti

přesto vzrůstá zájem o jeho vlastnoruční domácí výrobu. Láká k tomu nabídka látek i dostupnost šicích strojů, overlocků a coverlocků. Šití se tak opět stává oblíbenou volnočasovou aktivitou mnohých žen a dívek, které se chtějí oblékat jinak než zbytek populace.

Proč šít z teplákoviny

Jestliže máte doma overlock, případně coverlock, pak neváhejte šít pro své děti oblečení z teplákoviny. Je to materiál, který je zejména pro děti praktický a rozhodně příjemný. Teplákovina je měkký a poddajný úplet, v němž se děti cítí pohodlně. Na jejich hraní se jedná o ideální látku. Zároveň se z ní dobře šije.

Na výběr je v obchodech vzorovaná i jednobarevná teplákovina, kterou lze různě kombinovat, a vytvořit tak zajímavé designové oblečení, jež v obchodech běžně nekoupíte. Vaše dítě bude originálně oblečené. Ostatně z teplákoviny je možné ušít i oděvy pro dospělé. Nejsou to jen mikiny či tepláky, které oceníte, ale třeba mikinové šaty vypadají velice dobře.

Co je to minky

Že nevíte, co je to minky? Tento materiál, vyrobený ze 100 % polyesteru, je tak měkký a hebký, že si přímo říká o to, aby bylo z něho ušito oblečení pro ty nejmenší. Minky poznáte na první pohled. Vypadá jako kašmír, a to díky krátkému vlasu. Zároveň na něm jsou z lícové strany prolisy. Švadlenky z něho šijí bytové doplňky – deky či panely za postel. Ale lze z něho ušít také oblečení. Vybírat můžete mezi minky s tečkami, s pásky nebo v hladkém provedení.

Jak se z minky šije

Při šití z minky je nutné u toho přemýšlet, jak správně položit střih, aby byl dodržen stejný směr vlasu. Při stříhání nechte širší okraje, protože minky má tendenci se kroutit. I když tuto látku ustřihnete ostrými nůžkami, řezací kolečko bude mnohem praktičtější. Minky sice není zapotřebí předeprat, ostatní látky, jež budete s minky kombinovat, byste předem vyprat měli. Dodržte větší délku stehu, bude se vám minky lépe sešívat.