Seznamte se s oblíbenými místy na dovolenou

Plánujete letní rekreaci a stále nevíte, kam vyrazit? Pokud je tomu tak, máme pro vás tipy na tři místa, která vás svou zajímavostí zcela určitě nezklamou. Začneme ostrovní destinací, která leží nedaleko Turecka a pro své umístění je vhodná i pro příjemnou dovolenou na konci sezony. Pokud již tušíte, musíme potvrdit, že je to last minute na Severním Kypru. Tedy v oblasti, která doslova láká na nádherné pláže, kvalitní hotely, ale také zajímavé památky či nádhernou přírodu. Pokud chcete poznat něco netradičního, zklamáni zaručeně nebudete.

shutterstock_95105545

I náš druhý tip bude ostrovní

Jelikož jsou ostrovní destinace hitem, nesmíme zapomenout ani na druhou možnost, kam můžete vyrazit. A to nikoliv jenom letecky, jelikož možná je i vlastní, nebo autobusová doprava. Je to oblíbená letní dovolená na Krétě, která vás nezklame. Tedy dovolená na jednom z krásných řeckých ostrovů. Konkrétně tento může nabídnout nejenom zajímavé památky spojené třeba ještě s Minojskou civilizací. Může nabídnout také zajímavé kontrasty, spojené s nádhernými plážemi, ale i vysokými horskými masivy. Navíc je to nejjižnější řecký ostrov, což logicky znamená jistoty vysokých teplot i v období září, nebo také října.

V Řecku ještě zůstaneme

Jelikož tato kolébka antické kultury patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější místa pro dovolenou, musíme zde zůstat i s naším třetím tipem. Tím je last minute na Rhodu. Tedy také na jednom z úchvatných ostrovů. I tento kromě svých nádherných pláží nadchne také něčím jiným. A čím konkrétně? Rozhodně zaujme:

  • Řada starověkých památek.
  • Nádherné romantické zálivy.
  • Bohatý noční život a možnosti kulturního vyžití.

I na tento ostrov se můžete díky trajektům pohodlně dostat autem i autobusem. Z hlediska rychlosti a pohodlí však zcela logicky doporučujeme leteckou dopravu. Její ceny už nejsou díky nízkonákladovým společnostem nikterak vysoké. O tom se můžete sami přesvědčit při vaší cestě.