Proč mít pračku i sušičku? Toto jsou důvody

Co je trendem moderního života? Jistě je to snaha o eliminaci nepříjemných činností, stejně jako snaha ušetřit volný čas na věci, které jsou zajímavější a důležitější. Základem moderních domácností se tak stávají spotřebiče, které umí odvést za člověka mnoho práce. Sem patří kvalitní pračky a sušičky. Ty lze pořídit jak v kombinované, tak samostatné podobě. My se podíváme na důvody, proč se vydat právě cestou číslo dvě.

Jistota špičkových vlastností

Když se podíváme na spotřebiče kombinované, je třeba říci, že u obou jednotlivých muselo dojít k tomu, že byly osekány některé funkce a vlastnosti, aby mohlo dojít k celkovému spojení. Kombinovaná pračka se sušičkou nikdy nenabídne při samotném praní ani při samotném sušení takový výsledek, jako samostatný spotřebič. Ten může být navíc vybavený vlastnostmi a technologiemi, které přímo souvisí s jeho primárním účelem. Stačí se podívat na recenze praček. Zde se mluví o takzvaném šestým smyslu. Ty kromě opravdu bohaté nabídky programů pro různé materiály nabídnou i řadu inovativních funkcí, kam může patřit:

  • Zvážení prádla před praním
  • Optimální využití elektřiny a vody
  • Vhodné dávkování pracího prostředku.

Spotřebiče nemusí být drahé

To, kolik stoí pračka a kolik stojí sušička velmi často ovlivní samotný kupující. A to tím, jaké konkrétní požadavky má. Škála modelů na trhu je velmi bohatá. To znamená, že lze pořídit jednodušší modely za pár tisíc, stejně jako ty nejlepší, kde je cena i několik desítek tisíc. Podívejte se na testy sušiček a sami se můžete přesvědčit o tom, jaký je cenový rozptyl. A nyní už si stačí spočítat, kolik by stál kombinovaný spotřebič a kolik dva samostatné. Ceny nejsou zase až tak rozdílné. Přitom s ohledem na funkčnost a vlastnosti jsou samostatní spotřebiče lepší – viz důvody výše.

U ceny nelze opomíjet také pozitivum v tom, že na trhu lze najít i různé sety. Tedy stejné modelové řady od daného výrobce. Pokud tento set koupíte, je ještě výhodnější, než samostatný nákup. Tím se cenové rozdíly v porovnání s kombinovaným spotřebičem ještě více sníží.

Hodí se i do menších koupelen

Říkáte si, že byste rádi samostatnou pračku a samostatnou sušičku, ale máte malou koupelnu? I tento problém se dá samozřejmě vyřešit. Nejenom tím, že výběr modelů zahrnuje i řadu těch, které mají skutečně kompaktní rozměry. My máme na mysli ještě jednu cestu. Pokud se do vaší koupelny vejde klasická pračka, tak se vám k ní ve většině případů vejde i klasická sušička. To proto, že nemusí stát nutně jenom vedle ní. Sušičku lze umístit i na pračku. Je to zcela bezpečné, běžné a dokonce i doporučované celou řadou výrobců. Zabraná podlahová plocha tak bude stále stejná. Co k takovému umístění potřebujete?

  • Stejnou nebo podobnou šířku
  • Stejnou nebo podobnou hloubku
  • Speciální mezikus

Jinou možností je samozřejmě pořízení prostorově úsporných variant. Prostor vám může ušetřit varianta slim a nebo například vrchní plnění. Podle těchto parametrů si můžete pračky vyfiltrovat například v tomto srovnání praček.

Zvládnete dvě činnosti najednou

Čeká vás takzvané velké prádlo? Tedy činnost, během které celý den vyprazdňujete koš se špinavým prádlem a perete několik jednotlivých várek? Pokud ano, tak i v tomto případě oceníte samostatnost daných spotřebičů. U těch kombinovaných musíte čekat, až bude celý proces praní a sušení u konce. A teprve poté dáte novu várku. U samotných spotřebičů může vše navazovat. Zatímco předchozí várka se v sušičce suší, vy již můžete prát várku novou. Tu následně přesunete na sušení a pračku opět plníte špinavým prádlem. Během jednoho dne snadno vyperete vše, co doma najdete. Navíc samostatné spotřebiče nemají problém s dostatečnou kapacitou, která je až několik kilogramů prádla. Co zvládne vyprat pračka, to zvládne usušit sušička. Bez obav z toho, že by bylo nutné dělení a dvě nebo více várek. To u kombinací skutečně někdy hrozí.