Proč jsou zážitky lepší než hmotné dárky?

Potřebujete obdarovat někoho blízkého a začínáte přemýšlet nad vhodným dárkem? Potom zapomeňte na hmotné věci. Podívejte se s námi na důvody, proč jsou zážitky lepší než hmotné dárky. A je jedno, zda jde o dárky pro muže, pro ženy, nebo třeba i pro vaše děti, stejně jako může zážitek udělat radost také starší generaci.

Fotografický kurz
Fotografický kurz

Jsou něčím, co by si obdarovaný sám nekoupil

Prvním důvodem, proč je dárek v podobě zážitku mnohem lepší, je to, že by si ho obdarovaný jenom málokdy koupil. Když byste koupili hmotnou věc, která je navíc celkem praktickou, nejde o nic výjimečného. Takové zážitky ale mohou patřit do kategorie těch věcí, které si lidé jenom málokdy sami kupují, ale přesto mají sen si něco zajímavého a netradičního vyzkoušet. Budete to právě vy, kdo jim to bude moci dopřát.

Splnění snu

Mnoho lidí má zajímavé sny, které ale nikdy nerealizovali a není jisté, zda je realizovat budou. Pokud o svých snech celkem často mluví, je více než jasné, že to může být zajímavý tip na lákavý dárek. A je jedno, zda se jedná o dárky pro ženy, nebo pro muže. Mnoho snů, které lidé mají, má svou reálnou podobu právě v podobě zážitku. A co patří mezi nejčastější? Je to snaha dostat se na oblohu. A to třeba:

  • Letadlem
  • Helikoptérou
  • Balónem
Vyhlídkový let balonem
Vyhlídkový let balonem

Vzpomínky vydrží navždy

Když dáte hmotný dárek, jenom těžko můžete očekávat, že by snad obdarovanému mohl vydržet navždy. Každé zboží má svou trvanlivost a tak o tento dárek dříve nebo později přijde. Co ale vydrží skutečně navždy, to jsou vzpomínky. Ty z mysli nikdy nevyprchají, a pokud ano, mohou pomoci třeba různé vzpomínkové fotografie. Další jasný důkaz o tom, že je zážitek jako dárek zaručeně lepší volbou, než jakákoliv hmotná věc. A to, i když je sebezajímavější. Nic hmotného zkrátka a jednoduše nevydrží věčně.

Je na obdarovaném, kdy zážitek využije

Když dáváte obdarovanému hmotnou věc, předpokládá se, že ji začne používat v podstatě ihned. I když se mu to nemusí zrovna hodit. Když je ale darován konkrétní zážitek, je to zcela jiné. Ten má totiž poměrně dlouhou platnost, což pochopitelně znamená fakt, že záleží jenom na tom, kdo ho dostal, kdy konkrétně ho využije. Ve výsledku to znamená, že není do ničeho tlačen a on sám si užije něco nového, až on sám bude chtít a bude mít na to náladu.

Komplexní potápěčský kurz
Komplexní potápěčský kurz

Ceny jsou nízké

Máte vyhlédnutou zajímavou hmotnou věc, ale když se podíváte na cenu, musíte si koupi rozmyslet? Potom na ni zapomeňte a pořiďte raději zážitky. I když si to mnoho lidí myslí, rozhodně nejsou nijak drahé. Dá se říci, že je tomu dokonce naopak. Ve výsledku tedy někomu dokážete udělat radost jenom za pár korun. Jasná volba, pokud máte omezený rozpočet a za peníze, které máte k dispozici, by skutečně nebylo téměř vůbec nic ze segmentu hmotných dárků. A pokud ano, jistě by to žádnou radost neudělalo.