Proč je dovolená v Turecku velkým hitem?

Plánujete letošní dovolenou? Pokud ano, dejte na současné trendy. Mezi ty se rozhodně řadí i Turecko. Je dlouhodobě vyhledávanou zemí, která je nejenom bezpečná, ale je i krásná. Jaké jsou její hlavní přednosti? Podívejte se.

Zaujme především nízká cena

Chcete si dopřát kvalitní dovolenou se vším všudy a zároveň za ni neutratit veškeré úspory? Potom je pro vás dovolená v této zemi jako stvořená. Příkladem může být all inclusive dovolená Antalya. Tedy pobyt v jenom z vyhlášených středisek jižní části této země. Ty nejlevnější zájezdy mohou začínat již na několika tisících, a to je v nich zahrnuto naprosto vše:

  • jídlo a pití po celý den,
  • kvalitní hotel,
  • doprava včetně transferů.

Pro milovníky krásných pláží

Pokud vybíráte dovolenou i podle toho, jak krásné má středisko pláže, můžete si být jisti, že i v tomto směru je Turecko hite. Konkrétním naším příkladem je pohodová dovolená v Alanya. Také v jednom z hlavních středisek této země. Zde se nachází známá Kleopatřina pláž, která má označení modrou vlajkou. A to právě za její celkovou krásu.

Pohodová dovolená v Alanya
Pohodová dovolená v Alanya

Dokonalé počasí

Nejenom v době hlavní sezony. Bát se nemusíte přijet ani v červnu, stejně jako v září. I to jsou měsíce, kdy je v této zemi příjemné teplo, slunce svítí po celý den, stejně jako vás zaujme i příznivá teplota moře. Jak na jihu, tak i na severu země. Pro milovníky opalování a celodenního odpočinku na pláži je to jasná volba.

Zajímavé možnosti nákupů

Co k Turecku neodmyslitelně patří? Jsou to místní tržiště, kde můžete nakoupit suvenýry i stovky dalších věcí. Kromě výběru zaujmou i poměrně příznivé ceny. A to navíc s jistotou, že na takových místech nejsou pevné. Do sytosti si tak užijete smlouvání s místními prodejci. To je možností jak ušetřit, stejně jako jde o možnost, jak se skvěle pobavit. Navíc se díky tomu seznámíte také s typickým místním koloritem.