Proč do dětského pokoje patří koberec a jak jej vybírat?

Mnoho lidí stále častěji upouští od klasických koberců a vybírají si do bytů jiné podlahoviny. Ovšem v dětském pokoji by koberec měl mít stále své místo. Má to hned několik výhod. Jaké to jsou a jak koberec vybírat?

Měkčí a bezpečnější

Dětské koberce tvrdou podlahu změkčí, a ta se tak stane pro malé raubíře mnohem bezpečnějším místem. Znají to všichni rodiče – děti jsou neposedné, ani na chvíli se během dne nezastaví, a tak se jen těžko dá zabránit občasnému pádu. Také si velmi rádi hrají na zemi, kde mají své hračky a vytváří si své vlastní království. Podlaha s kobercem jim poskytne to nejlepší zázemí. Kromě toho koberec zajistí i zateplení podlahy a v neposlední řadě odpuzuje prach a stává se i jakousi izolační vrstvou, která chrání před hlukem – a že jsou děti někdy hlučné dost, víme všichni.

Malé děti jsou na podlaze pořád

Zvláště pak ty nejmenší děti tráví na podlaze svého pokojíčku většinu času. Je to pro ně jakési jejich vlastní malé domácí hřiště. To by mělo být nejen bezpečné ale pro ně také útulné a hodně barevné. Koberce do dětského pokojíčku vybírejte podle oblíbených barev dítěte, nebojte se výraznějších vzorů nebo zvolte alespoň kusové koberce s jejich oblíbenou pohádkovou postavičkou. Zcela tím proměníte i vzhled pokojíčku.

Jaký materiál zvolit

Co se týče materiálu, tak nejlepší volbou bude zajisté vlna. Jde o nekvalitnější materiál na trhu, který se vyznačuje svou dlouho a vysokou odolností. Navíc koberce vyrobené z vlny jsou i velmi příjemné na dotek a jsou měkké. Koberce z vlny jsou vhodnější pro větší děti, pro ty menší volte ty z umělého materiálu – nylonové vlákno bude skvělou volbou. Nylonové vlákno je pevné a dlouho vydrží, řada výrobců navíc tyto koberce ošetřuje speciální vrstvou, která chrání proti zašpinění.

Jaký krásný koberec pořídíte svému dítku vy?

Zdroj obrázku:
New Africa / Shutterstock.com