Pro výjimečné události nebo pro svatbu jsou ideální diamantové šperky. Jaké zvolit?

Diamant. Odvěký symbol luxusu. Neznamená to však, že byste takový drahý kámen nemohli pořídit také v cenově dostupných špercích. Zejména dnešní doba nahrává tomu, že v rámci internetových klenotnictví si můžete vybírat šperky v nejrůznějších cenách. Kolik chcete investovat, to záleží především na vás a na vašich finančních možnostech. Na takový šperk lze navíc pohlížet také jako na investici, což se v dnešní době rozhodně vyplatí.

Proč jsou diamantové šperky výjimečné?

Výjimečnost diamantů spočívá samozřejmě v jejich chemických vlastnostech. Diamant je nejtvrdší sloučenina, kterou najdete na Zemi. Tento kámen lze vybrousit dle požadavků klenotníka, přičemž nejvíce exkluzivní je tzv. briliantový brus. Jedná se o kulatý brus diamantu, který může být osázen na libovolných špercích. Může se jednat o diamantové šperky jako jsou populární náušnice, náhrdelníky, přívěsky nebo náramky. Samozřejmě také prsteny. Cena takového šperku se bude odvíjet od celé řady parametrů, kterou má samotný šperk i osazené kameny:

  • Druh použitého kamene a množství kamenů
  • Velikost a čistota kamenů
  • Stříbro, zlato nebo jiný kov, ve kterém jsou drahé kameny osazeny

Pokud jsme výše hovořili o briliantovém brusu, tak na ten se nejčastěji správně používají diamanty. Mohou to být ale také jiné drahé kameny, které lze tímto způsobem vybrousit. Od toho se samozřejmě bude odvíjet také cena výsledného šperku.

Prsteny pro významnou událost

Je mnoho společenských událostí, ke kterým se hodit diamanty. Nejčastěji se jedná o různé večeře ve vybraných restauracích, návštěvu významné události, návštěvu divadelního představení či opery. Prostě kamkoliv, kde vyrazíte do lepší společnosti. Velmi žádané jsou ale také zásnubní prsteny s diamantem. Ty totiž dokáží vyjádřit pevnost vaší lásky. Jak jsme už hovořili v úvodu, také právě tyto šperky mohou být z dlouhodobého hlediska zajímavou investicí.

Zdroj obrázku: jevelin / Shutterstock.com