Prázdnou stěnu vylepšíte obrazem. Jak vybrat ten pravý?

Není nic horšího než prázdná stěna. Ta rozhodně nepůsobí nijak příjemně. Právě naopak. Jak tuto nepříjemnou prázdnotu eliminovat? Třeba hodinami, samolepkami, policí, nebo obrazem. A jelikož poslední možnost je nejzajímavější, poradíme vám jak krásné obrazy vybrat. Existuje hned několik parametrů, na které je dobré se při výběru zaměřit. O jaké se jedná? Podívejte se.

Vyberte správnou velikost

Ta je jednou z nejdůležitějších věcí, kterou je třeba zohlednit. Jak vybrat tu pravou? Podívejte se na svou stěnu a zohledněte, jak je velká. Na obrovské ploše by se malý obraz ztratil. Na malé zdi by zase došlo k tomu, že by ten velký působil naprosto dominantně. proto vybírejte obrazy na míru konkrétnímu prostoru, kde budou umístěny. Určete si nejenom zeď, ale i přesné místo kam ho pověsíte. A podle toho se podívejte na to, jak má být velký jak na výšku, tak i na šířku.

Motiv vybírejte podle vkusu

Jsou jich desítky a při jejich výběru je nejlepší zohlednit svůj vkus, zohlednit to co máte rádi, stejně jako byste měli zohlednit to co máte rádi. Pokud nemáte žádnou představu, procházejte jeden obraz za druhým, dokud nenarazíte na takový, která vás zaujme. Jestliže bychom se měli podívat na to, jaké motivy jsou dnes hitem, určitě jde o tyto:

  • Krajiny
  • Abstrakce
  • Lidé

Rám může, ale i nemusí být

V minulosti bylo naprostou samozřejmostí to, že obrazy měly rámy. Ty přitahovaly pozornost a mnohdy byly ve velmi zajímavém zdobení. Pokud si obraz bez rámu také neumíte představit, určitě se při výběru zaměřte i na něj. Měl by korespondovat s charakteristikou obrazu, stejně jako by měl být působivý. Nudný rám je tím nejhorším, co můžete koupit. Naopak pokud se rozhodnete jít spíše současným a moderním směrem, nebude rám nutností. Většinu obrazů seženete i bez něj a nutno říci, že na první pohled nevypadají nijak špatně. Naopak.