Pracovní obuv v několika podobách: Vybrat se vyplatí dle pracovní činnosti

Jakékoli pracovní činnosti vyžadují správné oblečení a obutí. Bez ochrany se zkrátka neobejdete. Tedy v případě, že chcete dostát bezpečnostním předpisům, a hlavně předejít nepříjemnostem spojeným s pracovními úrazy. Zejména obuv je u všech profesí velmi důležitá. Vybrat tu správnou nebývá zrovna dvakrát jednoduché. Alternativ je opravdu hodně. I proto se podíváme mnohem podrobněji na to, jaké boty jsou aktuálně pro různé pracovní činnosti k dispozici.

Kotníkové pracovní boty

Nabízí vysokou míru ochrany a také dostatečné zpevnění v oblasti kotníků. Při nákupu těchto bot je třeba volit takové, které disponují ocelovým vyztužením špičky a podrážkou vybavenou protiskluzovou vrstvou. Jedná se o boty, které jsou jinak označované jako farmářky.

Elegantní pracovní polobotky

Ve strojírenství a stavebnictví je tato obuv ideální. Tedy v případě, že se jedná o celokoženou a voděodolnou variantu. Pokud pracujete v náročnějších podmínkách, kupříkladu na stavbě, nezapomeňte ani na ocelovou tužinku ve špičce. Podrážka musí odolat olejům, pohonným hmotám. Některým dalším chemickým látkám. Pokud pracujete v potravinářském průmyslu, postačí lehčí varianta. Tady tolik nebezpečí nehrozí.

Pracovní holínky

Tato pracovní obuv se prosazuje hlavně v místech, které jsou hodně vlhká a podmáčená. Bez problému tyto boty umyjete a jsou snadno udržovatelné. Vyrobeny jsou nejčastěji z gumy nebo PVC. Důležitá je také podrážka, která bývá maximálně pevná, silná a s výrazným vzorkem. Vybaveny mohou být tyto boty také podšívkou.

Lehké pracovní sandály

Jestliže potřebujete prodyšné boty, které jsou optimální pro letní sezonu, pak vsaďte na sandály. Jednoduše se nazouvají a vyzouvají. Nohy chrání tak, že z ní jen tak nevyklouznou a člověk neztratí potřebnou stabilitu. Chodidla se v nich nepotí a vy se budete cítit příjemně. Sehnat spousty pracovních bot můžete za výhodnou cenu na Safework.cz.

Zdroj obrázku:
Oxford Media Library / Shutterstock.com