Jak pořídit levnou náplň do tiskárny?

Tisknete doma nebo v kanceláři, a je vaším cílem na při tisku šetřit? Vhodné je používat levný papír, stejně jako správně nastavit tiskárnu. Vliv má ale i to, kolik stojí náplň do tiskárny. Jak pořídit tu, která bude levná? Podívejte se na naše tipy.

Nakupujte online, v levných eshopech

První naše rada se týká místa, kde budete náplně kupovat. Sice můžete zamířit do nejbližší kamenné prodejny, ale zde mohou být ceny celkem vysoké. Proto vám doporučíme nakupovat na internetu, což má řadu výhod – právě těch cenových. Zkuste levné tonery z Toner Depot.cz. Jedná se o osvědčenou volbu, kdy můžete očekávat jak nízkou cenu, tak samozřejmě i několik dalších předností, které souvisí s dodáním vaší náplně. Máme na mysli:

  • Bohatý výběr variant
  • Skladovou dostupnost
  • Odeslání rychlým kurýrem

Nejsou jenom originály

Když se podíváte na nabídku, zjistíte jednu věc. Že se náplně dělí do dvou kategorií. První jsou ty originální. To znamená, že můžete pořídit cartridge Lexmark, kde je i logo tohoto výrobce. Potom tu jsou ale náplně alternativní. Ty jsou specifické tím, že zde logo nenajdete, jelikož je vyrábějí různé jiné firmy. Obvykle výrazně levněji. Ušetřit tak lze i několik desítek procent. A pokud jde o kompatibilitu s vaší tiskárnou, nebo také o kvalitu tisku, tak nemusíte mít žádné obavy. Rozhodně vás nezklamou.

Ne všechny mají stejnou kapacitu

Nehleďte jenom na výslednou cenu daná náplně. Je totiž nutné hledět také na kapacitu. Tedy na to, kolik stránek s danou náplní můžete vytisknout. Jelikož při nákupu platíte i samotný obal, ve kterém inkoust nebo tonerový prášek je, vyplatí se koupit takové náplně, které jsou úplně plné. Mají tedy maximální kapacitu. Sice s ohledem na přesnou sumu logicky stojí nejvíce, ale v přepočtu ceny na jednu vytištěnou stránku jsou finančně nejefektivnější volbou.