Pojistěte se pro případ úrazu a mějte klidné spaní

Stal se vám při cvičení nebo jiné činnosti úraz, následkem kterého jste přišli o část svých příjmů nebo dokonce o všechny příjmy? Právě pro tento případ se vyplatí mít uzavřené úrazové pojištění.

Říká se, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Následkem náhlého úrazu můžete na krátkou i dlouhou dobu přijít o hodně peněz z příjmů, což může finančně bolet nejen vás, ale i ty, kteří jsou na vás finančně závislí. Nenechejte nic náhodě a vyberte si to správné úrazové pojištění online, případně zkontrolujte, že vaše stávající pojištění je opravdu takové, jaké si ho představujete.

Při výběru správného úrazového pojištění byste se neměli zaměřovat pouze na cenu. Důležitých je hned několik věcí. Především si pohlídejte rozsah krytí. Některá pojištění se vztahují jen na trvalé úrazy, jiná kryjí i lehčí úrazy a dobu potřebnou pro léčení.

Jako u všech pojistek platí, že čím vyšší pojistná částka, tím vyšší plnění. Neměli byste proto na ceně pojištění příliš šetřit, aby se vám potom v případě úrazu nestalo, že dostanete výrazně menší částku, než jakou jste si představovali.

Jak vybrat tu správnou pojistku?

Existují pojistky s pevnou a klesající pojistnou částkou. U pojistek s pevnou částkou dostanete pojistné plnění ve stejné výši po celou dobu pojištění. U těch s klesající částkou se pojistné plnění postupem času snižuje a s tím i cena pojistky. Může se vám tak hodit třeba, když máte brzy doplatit hypotéku nebo se blížíte důchodovému věku.

Jednotlivé pojišťovny mají vlastní tabulky, pomocí kterých oceňují různé typy úrazů na určitou částku nebo procenta. Jejich porovnáním zjistíte, která pojišťovna je pro vás nejvhodnější.

A v neposlední řadě je důležité zvolit vhodný typ plnění. U lineárního typu dostanete peníze za úraz na základě oceňovacích tabulek. U progresivního typu dostanete navíc náhradu za trvalé následky, čímž se pojistná částka může i vícekrát znásobit.

Rozsah krytí různých úrazů se liší podle pojišťovny i jednotlivých pojistných produktů. Můžete si ale také vytvořit pojistku na míru a připojistit to, na čem vám nejvíc záleží.

K základním typům úrazového pojištění a připojištění patří smrt úrazem, trvalé následky úrazu, tělesné poškození a invalidita následkem úrazu, denní odškodné při úrazu a pobyt v nemocnici v důsledku úrazu. Při smrti úrazem vyplatí pojišťovna sjednanou částku pozůstalým (osobám zmíněným v pojistné smlouvě). Když dojde následkem úrazu k trvalým následkům, pojišťovna vám vyplatí částku plnění podle Vašeho zdravotního stavu.

Nezapomeňte na připojištění

Pokud se obáváte, že by následkem úrazu došlo k tělesnému poškození a invaliditě, můžete se na to připojistit. Tento typ připojištění se většinou sjednává jen pro nejhorší stupeň invalidity. Další možností připojištění je denní odškodné při úrazu. To se hodí v případě malých i vážných úrazů, kdy jste v léčení. Za každý den léčby v nemocnici nebo v době pracovní neschopnosti dostanete předem sjednanou denní dávku.

Připojistit se můžete také na pobyt v nemocnici důsledkem úrazu. Připojištění kryje náklady na nemocniční lůžko a související péči v závislosti na délce hospitalizace.

V dnešní době už nemusíte nikam chodit a můžete uzavřít úrazové pojištění online z pohodlí domova. Veškeré dokumenty potom dostanete e-mailem nebo poštou.

Zdroj obrázku: Studio Romantic / Shutterstock.com