Podlahové vytápění pod kobercem nebo linem? Řešením mohou být topné fólie

Podlahové vytápění je dnes velmi moderní. Teplo od nohou je zkrátka komfortem, který bychom si rádi dopřávali pravidelně. Díky němu je každý krok čirým potěšením a chladné zimní měsíce nám najednou nepřipadají už tak bezútěšné.

Většinou si ho spojujeme s pokládkou dlažby nebo plovoucí podlahy. To ovšem ani zdaleka není podmínkou. S těmi správnými technologiemi si můžete doma užívat i prohřátý koberec nebo linoleum.

Ideální vytápění do suchých konstrukcí

Nezáleží na tom, kde trávíte svůj den a jakou podlahovou krytinu tam máte. Pod dlažbu se skvěle hodí topné rohože, jež se jednoduše nainstalují pod nášlapnou vrstvu do tvárného měkkého tmelu. Jsou tvořeny velmi tenkými kabely s nižším lineárním výkonem, což umožňuje tvorbu mnoha hustých smyček, které se postarají o komplexní vyhřátí podlahy skutečně v každém rohu.

Ovšem topné fólie fungují lehce odlišně. Nepotřebují velký výkon – koneckonců teplota podlahy při podlahovém vytápění by nikdy neměla být vyšší než 27 °C. A to zvláště ve chvíli, kdy vás od topného média odděluje jen velmi tenká vrstva – což je právě případ topných fólií. Rozsah dostupných výkonů je proto velmi omezený, nejčastěji jsou k dostání ve variantách:

  • 80 W/m²,
  • 60 W/m²,
  • 40 W/m² (varianta určená pro opravdu dobře zateplené objekty).

A vybrat si můžete i z mnoha šířek. Například produktová řada ECOFILM nabídne šířku 600 – 1 000 mm, takže s ní snadno vyplníte opravdu každý prostor.

Jen položíte a máte hotovo

Pamatujte si, že přímo na topnou fólii nesmí přijít žádná další vrstva, krom samotné podlahové krytiny. Z tohoto důvodu se nehodí pod dlažbu, ovšem zato vám komfortně prohřeje třeba koberce nebo PVC. V takových případech je nutné ji doplnit podložkami HEAT-PAK. Díky nim budou topné podlahové fólie fungovat přesně tak, jak mají.

Pořídíte je navíc v praktickém setu, který obsahuje vše nutné pro pokládku. Obejdete se bez jakéhokoli stavebního zásahu do konstrukce podlahy. A pokud je to nutné, můžete topné fólie použít jen pod některou z částí podlahové krytiny (např. před pohovku, postel apod.). Nemusíte tak investovat do prohřátí celého obývacího pokoje, když část vznikajícího tepla nikdy napřímo nevyužijete.

Chtějte kvalitu pod českou záštitou

Topné fólie ECOFILM, ale také topné rohože nebo infrapanely, dodává na náš trh česká společnost FENIX s.r.o. První modely uvedla na trh už v roce 1990. Její produkci poznáte snadno. Vyznačuje se totiž maximální efektivitou, nápaditými designovými řešeními i stoprocentní funkčností a užitností.

Jde o technologie univerzálně využitelné kdekoliv. Od pasivních domů, přes ty běžné (včetně garáží, dílen apod.), až po firemní prostory nebo třeba chrámy a další náročné projekty. Ne nadarmo lze produkty FENIX potkat po celém světě. Více zjistíte na stránkách Infraobchod.cz.

Zdroj obrázku:
fizkes / Shutterstock.com