Podlaha: Jakou vybrat do dětského pokojíčku?

Při zařizování dětského pokoje si musí každý rodič uvědomit, že vytváří místo, kde bude jeho dítě trávit nejvíce času, kde si bude hrát, učit se a snít. Proto je nutné ke všem klíčovým prvkům přistupovat zodpovědně a s fantazií. Jaká je nejlepší podlaha, aby byla bezpečná, odolná a snadno se uklízela? Pokračujte ve čtení našeho článku.

Svět fantazie, to je dětský pokoj

Dětský pokoj je místo, kde se odehrává vše důležité. Děti si v něm hrají, tráví čas se svými kamarády, ale také se učí, kreslí a hlavně sní. Dětský pokoj by měl v dětech probouzet fantazii a kreativitu. Měly by na něj i v dospělosti vzpomínat.

Současné moderní dětské pokoje se už zařizují funkčním, jednotným nábytkem, který je určený do dětského pokoje. Od let minulých je to velký pokrok, jelikož byl většinou zařizovaný nábytkem, který se nikam nehodil nebo byl použitý.

Co se týče nábytku je dobré volit nábytek, který s dítětem poroste. Na trhu jsou celé kolekce a sestavy, které nabízejí šatní skříň, psací stůl i postel, a to vše rostoucí a v jednom stylu. Pokoje jsou tak sladěné a není potřeba jejich vybavení měnit každé dva roky.

Co s tou podlahou?

Podlaha v dětském pokoji musí splňovat určité vlastností, díky kterým bude v pokoji skvěle sloužit. První vlastností je vysoká odolnost. Dětem neustále něco padá na zem, hrají si na ní a “dávají jí zabrat”. Proto musí být odolná proti mechanickému poničení.

Druhou vlastností musí být hřejivost. Podlahová krytina rozhodně nesmí studit. Děti budou na zemi trávit většinu svého času a není dobré, aby se nachladily při hraní nebo učení. Proto žádnou dlažbu, ale ideálně koberce.

Dětský pokoj
Dětský pokoj

Třetí vlastností je snadná a rychlá údržba. To ocení hlavně maminky, které musí po dětech uklízet vylité pití, zbytky jídla nebo obrázky, které se nevešly na papír. Mezi vítěze tak patří podlahy jako vinylové, PVC nebo laminátové.

Pokud vám přijde, že koberce a snadná údržba nejdou dohromady, zvolte kobercové čtverce. Ty se dají jednoduše vyměnit, pokud dojde k jejich poškození jako od vylitého kakaa nebo temper.

Podlahová krytina v dětskému pokoji také musí být bezpečná. Proto při volbě koberce vždy volte pokládku lepením, aby dítě nemohl uklouznout a zranit se. Jinak jsou koberce bezpečnější než ostatní podlahové krytiny, jelikož zmírňují pády.

Myslete na design

Byla by škoda vybrat krásný moderní nábytek a vše zkazit výběrem nevhodné podlahové krytiny. Stálicí a nadčasovou podlahou jsou dřevěné podlahy. Nábytek na nich vždy vynikne, navíc dřevo je teplé a vnesou do místnosti kus přírody a vytvoří atmosféru domova.

Kusovým kobercem vytvoříte hrací plochu. Právě u kusového koberce můžete popustit uzdu své fantazie a vybrat veselé barvy, pohádkové motivy nebo pestré vzory. Víte, jak vyberete nejlepší kusový koberec? Nechte výběr na vašem dítěti.

Kusový koberec

Pokoj pro malého alergika

Zařídit dětský pokojíček pro malého alergika není lehký úkol, ale nic nemožného. Základ je v podlahové krytině. Ta musí být antistatická a antibakteriální. Díky tomu nebude přitahovat prach ani roztoče. Je tak nutné hledat podlahy se speciální úpravou jako Gerflor HQR.