Nepečený třešňový dort

Nepečený třešňový dort oceníte nejen v horkých dnech, kdy vás tato dobrota příjemně osvěží a zároveň polaská vaše chuťové buňky, ale recept na tento dortík uvítáte i v případě, kdy se vám ozve návštěva a vy jí v rychlosti nebudete mít co nabídnout. Příprava nepečeného třešňového dortu není vůbec složitá, potřebujete k tomu jen několik ingrediencí a do výroby můžete zapojit i děti – ty bude role kuchtíků bavit, navíc doba strávená u pracovní desky není kdovíjak dlouhá a dítka tak vaření nepřestane bavit. Jestliže máte rádi sladké a chcete vyzkoušet něco nového, pak vyzkoušejte recept na náš nepečený třešňový dort, který zachutná malým i velkým!

Nepečený třešňový dort, aneb rychlovka je na stole

Nepečený třešňový dort si připravíte velmi rychle, ale zaručujeme vám, že zmizí zázračnou rychlostí! Zkuste jej po ztuhnutí postavit na stůl a nechat chvíli bez dozoru. Uvidíte, že se po něm jenom zapráší!

Suroviny potřebné k přípravě:

 • 2 balíčky piškotů
 • 5 dkg moučkového cukru
 • 400 ml smetany ke šlehání
 • třešně
 • čokoládu na ozdobu

Jak postupovat s přípravou:

 1. Dno dortové formy vyskládejte dvěma vrstvami piškotů.
 2. Část třešní položte na piškoty.
 3. Smetanu smíchejte s cukrem a vyšlehejte.
 4. Částí připravené směsi polijte vrstvu piškotů a třešní.
 5. Pokračujte další vrstvou piškotů, třešní a smetany – takto pokračujte až do té doby, než dojdete na konec formy. Pamatujte, že poslední vrstvou musí být smetana a na ní vyskládané třešně.
 6. Dort nechte ztuhnout v lednici a to alespoň 6 hodin.
 7. Budete-li chtít, můžete dort ozdobit hoblinkami strouhané čokolády.