Nejchytřejší plemena psů

Chcete-li si pořídit čtyřnohého kamaráda nebo udělat radost dětem, pak vedle sebe určitě budete chtít šikovného parťáka, se kterým bude život rázem mnohem větší zábava. Uvažujete-li o pořízení psa, pak se vám určitě bude hodit náš dnešní článek, ve kterém se zaměříme na nejchytřejší plemena psů.

Nejchytřejší plemena psů

Věděli jste, že se inteligence u psů dá rozdělit hned na tři druhy? Možná jste to vůbec netušili, ale je to tak. U psů se totiž rozlišuje instinkt, který má každý pes v genech – jeden je lovec, třetí parťák, další ochránce atd. Další měřitelnou vlastností je schopnost učit se novým věcem a porozumět tomu, co po nich jejich páníček chce. Posledním druhem psí inteligence je samozřejmě poslušnost, kdy se sleduje, jak pes poslouchá, jak reaguje na povely.

A jaká psí plemena jsou nejchytřejší?

  • Border kolie

    Border kolie se po studiích a výzkumech právem zařadili na první místo řebříčku nejchytřejších psích plemen. I tomu samozřejmě odpovídá jejich cena, takže pokud byste si chtěli domů pořídit právě tohoto psíka, počítejte s tím, že to bude poměrně nákladná finanční investice. Border kolie se učí velice rychle, snadno chápou, co po nich chcete a jsou všestranně nadaní.

  • Pudl

    Překvapilo vás, že se na druhém místě umístil právě pudl? Pak věřte, že si to tohle plemeno zasloužilo právem. Pudlové jsou známí nejen tím, že jsou to úžasní parťáci, ale jsou i hodně přátelští a společenští. Budete-li jej cvičit formou hry, pak se vám podaří vychovat vedle sebe šikovného a plnohodnotného parťáka pro každou špatnost.

  • Německý ovčák

    Mezi nejchytřejší plemena psů patří i německý ovčák a možná i vy jste čekali, kdy se tohle plemeno, které patří mezi nejoblíbenější objeví. A máme ho tu, na krásném třetím místě, kam se němečtí ovčáci dostali díky svému skvělému čichu, inteligencí a nebojácné povaze. Díky těmto vlastnostem jsou to zároveň plnohodnotní členové záchranářských či policejních týmů.