Může flirtování pomoci k vyššímu sebevědomí?

Stačí špatně hodnocená práce, několik neúspěchů v osobním životě a pár nevydařených plánů a sebevědomí se veze někam do záporných hodnot. Zažili jsme to asi všichni, někdy je hodně těžké si věřit. A ještě těžší je pak uvěřit tomu, že bychom byli dost dobří pro někoho jiného.

Jak s tím souvisí flirtování? Většina žen už v životě zažila povznášející pocit, když jí někdo pochválil vzhled. A to není nic proti tomu, když jdete po ulici a docela cizí muž obdivně pískne ve chvíli, kdy procházíte kolem něj. Najednou dokážete hrdě zvednout hlavu, narovnat se a zářivě se usmát. Všechno kolem vás je rázem veselejší.

Sebevědomí se dá trénovat

Pro někoho by život bez flirtování byl jen ubohou náhražkou. Někteří lidé se nedokážou obejít bez svádění a obdivu, jímž se neustále ujišťují, že zájem o ně nehasne. Ti, kteří rádi flirtují jsou usměvaví, veselí a život si opravdu užívají. Ne, že by vůbec neměli starosti, jen se neutápí v sebelítosti a pochybách. Problémy berou jako výzvy a díky své společenské povaze najdou pokaždé někoho, kdo jim případně ochotně pomůže.

Trápí vás pochybnosti o vlastních kvalitách? Připadáte si málo hezká, málo úspěšná nebo si vyčítáte jiné nedostatky? Oblečte si něco opravdu pěkného, dejte si práci s účesem a make-upem a vyrazte mezi lidi. Nutně totiž potřebujete zpětnou vazbu – obdivné projevy neznámých mužů.

Flirtování má pravidla

Jestli si chcete život zpestřit obdivem a zájmem opačného pohlaví, vzhůru do toho! Váš život získá na lehké pikantnosti, vaše sebevědomí začne zvedat hlavu a zlepší se všechno, čemu jste už nedávali naději. Hrajte si, projevujte zájem, ale držte se v mezích slušnosti. Je totiž velký rozdíl mezi neškodným flirtem a sváděním, kdy se soustředíte na konkrétní osobu ve snaze jí získat. To dělejte jen v tom případě, že jste nezadaná a toho muže opravdu pro sebe chcete.