Moderní koupelna je základní předpoklad každé novostavby nebo rekonstrukce

Kde jinde bychom si měli v rámci domácnosti dopřát potřebnou míru luxusu, než je tomu právě v koupelně. Koupelna je zkrátka místnost, kde nejen provádíme osobní hygienu, ale také zde relaxujeme, třeba po náročném dni v práci. Však každý jistě zná ten příjemný pocit, když si může dát horkou koupel. V dnešní době navíc můžete vybírat z vybavení, které umožňuje třeba také masáže prostřednictvím vodního proudu.

Rychlá osvěžující sprcha

Samozřejmě vždycky záleží na tom, nakolik jste ochotni do vybavení investovat. Platí však jednoduchý fakt, že na výběr je prakticky ve všech cenových relacích. Stále velmi oblíbené jsou sprchové kouty. Ty jsou standartním prvkem našich domácností již po mnoho let. Dát si rychlou sprchu je totiž často příjemnější než sprchovat se ve vaně, nebo vanu používat k jejímu původnímu účelu a čekat, než se napustí. Sprcha je tak velmi praktická. Dnes je však na výběr opravdu velké množství možností. Běžně je to:

  • Klasický sprchový kout
  • Pevné stěny
  • Sprchové boxy

Běžný sprchový kout, jak jej známe, je hodně variabilní, zejména co do nabízených velikostí tvarů a provedení. Zkrátka vždy jste schopni vybrat takový kout, který sedne přesně do vaší místnosti, a to jak rozměry, tak stylem. Populární jsou také pevné stěny, které se hodí na místa, kde pouze potřebujete oddělit část pro sprchování od zbytku koupelny. Samostatnou kapitolou pak mohou být sprchové boxy, které nabízejí třeba masážní prvky.

Kvalitní a stylová vodovodní baterie

Ve sprchovém koutu samozřejmě musí být přívod vody, a ten je řešen pomocí baterie. Není však potřeba držet se při zemi, protože vodovodní baterie jsou dnes také interiérovým doplňkem. Je například z pohledu jednolitosti žádoucí sladit design v rámci koupelny a použít stejnou řadu vodovodních baterií jak ve sprchovém koutu, tak třeba v umyvadle.