Jak bojovat proti zarůstání chloupků?
Každá žena chce mít hladkou pokožku. Nejdřív je potřeba najít pro sebe ideální způsob odstraňování chloupků a naučit se starat o pokožku po holení. A když na tohle všechno přijdete, tak se ukáže zarostlý chloupek. A občas není jenom jeden, ale je jich víc. Jak tento nepříjemný problém řešit a bojovat proti zarůstání chloupků?
Zarůstání chloupků způsobuje to, že chloupek, který je pod povrchem pokožky se zkrátka nedostane správně na povrch kůže a vytvoří se kolem něj zánět. Nejčastěji k tomuto jevu dochází v případě vytržených chloupků, ale děje se to i v případě holení chloupků dohladka.
Jak zabránit zarůstání?
Asi nejdůležitější je vždy používat ostré žiletky, které byste nejlépe měli po každém použití dezinfikovat. Dezinfikovat můžete i oholená místa se sklonem k zarůstání chloupků, kterými je například oblast bikin. K tomu postačí použít 3% peroxid, který zakoupíte v každé lékárně.
Aby chloupky po oholení nezarůstaly, je také dobré na depilaci pokožku správně připravit. Holení proto vždy provádějte až na konci koupele či sprchy, protože horká voda změkčí kůži i chloupky. Ty pak půjdou lépe oholit. Pomocníkem v boji proti zarůstajícím chloupkům může být také pravidelný peeling pokožky. Ať už použijete peelingový krém nebo například kartáček na obličej, odstraníte tak odumřelé buňky pokožky, pod které nebudou moci chloupky následně zarůstat. Chloupky můžete na depilaci připravit i použitím například vlasového kondicionéru. To pocítíte zejména v oblastech, kde jsou chloupky tvrdší. Změkčené chloupky totiž půjdou lépe oholit a pokožka by měla tak být méně podrážděná.
Variantou jsou i různé krémy proti zarůstání chloupků. Na trhu je mnoho druhů takových přípravků, ale jejich účinnost je velice individuální a může chvíli trvat, než najdete nějaký, který Vám bude vyhovovat a bude účinný.
Co když i přesto chloupek zaroste?
I když budete dělat všechno proto, aby se nestalo, že chloupek zaroste, tak se to může stát. V takovém případě je potřeba chloupek odstranit a zbavit se zánětu, který se v místě zarostlého chloupku vytvořil. Chloupek je nejlepší vytrhnout pomocí pinzety, kterou ale vždy před tímto zákrokem vydezinfikujte. Kůži v okolí chloupku napněte a vytrhněte. Postupně to takhle udělejte se všemi zarostlými chloupky. Vždy je ale potřeba myslet na opatrnost, protože poškozená pokožka by po zahojení mohla zůstat tmavá. Místa vytržení chloupku také vždy vydezinfikujte a po chvíli buď použijte dětský olej, nebo zásyp. Vše ale musí přijít až na suchou pokožku.
Chce to trpělivost
Zarůstání chloupků je problém, který trápí mnoho žen. Bojovat proti tomuto problému se dá, ale může to být poměrně složité. V případě, že se Vám nebude dařit, můžete v konečném důsledku vsadit na laser, který odstraní chloupky trvale a zbaví Vás tak problému navždy. Nicméně se jedná o poměrně nákladné ošetření, takže záleží jen na Vás, pro co se nakonec rozhodnete.
Zdroj: holime.cz ( https://www.holime.cz/)