Máte už nová plastová okna? Výborné vlastnosti mají také moderní plastové dveře

Možná jste už také podstoupili výměnu oken za nová plastová. Ty mají velké množství výhod a v dnešní době je technologie výroby plastových oken již natolik pokročilá, že vlastně netrpí žádnými dětskými nemocemi, jako tomu bylo v minulosti. S rozšířením plastových oken se lidé stále častěji zajímají také o plastové dveře. Samozřejmě hovoříme o dveřích z interiéru do exteriéru, kde má použití plastu svůj význam. Pojďme si k tomu něco říct v našem článku.

Vchodové dveře z plastu

V mnoha případech se dnes stále setkáte s dřevěnými vchodovými dveřmi. Jejich jedinou výhodou je v podstatě nicméně pouze skutečnost, že se jedná o přírodní materiál. S ním však přichází celá řada možných starostí. Pomineme-li to, že dřevěné dveře jsou poměrně drahé, tak zároveň jsou náchylnější na změny teplot. To samozřejmě zejména u vchodových dveří může být potenciální problém, který se může projevit až po několika letech. Pokud se však rozhodnete koupit plastové vchodové dveře, můžete se spolehnout na stálost materiálu, kterou plast nabízí, a tedy odolnost proti vlhkosti a kroucení. Kromě toho se můžete těšit také z nižší ceny a snadné údržby povrchu.

Můžete si zvolit z celé řady provedení dveří. V tomto případě je to tedy podobné, jako u dveří dřevěných a nejste nějak omezeni. Záleží jen na tom, jakou máte představu o barvě i povrchové úpravě. Můžete si zvolit dveře třeba:

  • Plné
  • S prosklením

Plastové dveře na balkón?

Pokud jsme hovořili o tom, že využití plastových dveří je ideální tam, kde je vysoký rozdíl teplot, tedy mezi exteriérem a interiérem, hodí se samozřejmě plastové dveře také na balkón. Zde právě můžete zvolit plastové balkónové dveře s prosklením, které bude působit velice elegantně. Zároveň díky prosklení vždy na balkón uvidíte a neztratíte kontakt s venkovním prostředím ani při zavření dveří. Jedná se o typy dveří, které bývají sklopné, podobně jako okna.