Mám jen 7000 Kč, jaký telefon si mám pořídit?

Pořízení nového smartphonu může být obtížné, pokud máte malý rozpočet. Měli byste si vybrat iPhone, nebo Android? Na výběr je tolik možností, ale nebojte se! V tomto článku si povíme o nejlepších smartphonech, které jsou k dispozici ve vaší cenové relaci 7000 Kč a méně.

Při nákupu smartphonu bychom se neměli řídit nepodstatnými faktory, jako je značka, ale spíše určitými základními funkcemi a způsobem, jakým jej hodláme používat. Při výběru nového telefonu se proto musíme zaměřit na následující otázky:

Obrazovka: velikost a kvalita. Ať už vybíráte telefon nebo tablet, zkontrolujte, zda má dotykový displej. Pokud sledujeme hodně videí nebo špatně vidíme, budeme chtít větší displej s vyšším rozlišením; v opačném případě můžeme dát přednost takovému, který se nám vejde do dlaně.

Síla a výkon. Pro každodenní provoz sociálních sítí, prohlížení webu, hraní her a používání různých aplikací nebo služeb (i když nejsou nijak náročné) postačí jakýkoli model s 2 GB RAM a slušným procesorem. Pokud však chceme hrát náročné hry s ohromujícími vizuálními efekty, budeme potřebovat vyšší výkon.

Fotoaparát. V dnešní době všichni pořizujeme spoustu fotografií a videí, i když nejsme profesionálové. Jsou to vzpomínky, které si chceme uchovat v co nejvyšší kvalitě, proto byste měli věnovat velkou pozornost nejen hlavnímu fotoaparátu, který je schopen pořizovat snímky ve vysokém rozlišení, ale také věcem, jako jsou megapixely.

Úložný prostor. Pokud nemáte dostatek úložného prostoru pro aplikace, telefon se začne zpomalovat. Zbytek (filmy, hudbu, obrázky…) lze naopak v případě potřeby uložit na externí paměťovou kartu.

Baterie. Pokud trávíte hodně času mimo domov, ujistěte se, že váš telefon má dostatek energie, abyste nemuseli hledat zásuvky nebo nabíjet pomocí powerbank.

Na základě výše uvedených kritérií vybíráme tři nejlepší smartphony s maximální cenou 7000 Kč.

Huawei P40 Lite

Pokud hledáte skvělý telefon, který nezruinuje banku, je HUAWEI P40 Lite skvělou volbou. Má velký displej, vynikající fotoaparáty a spoustu dalších funkcí. Navíc je k dostání za méně než 6000 Kč. P40 Lite má 6,4palcový displej, čtveřici fotoaparátů s hlavním fotoaparátem s rozlišením 48 MP, 128 GB úložiště a baterii s kapacitou 4200 mAh. Soutěží na silně konkurenčním trhu střední třídy. Chybí jen jedna věc: není zde Google Play ani žádné další služby Google.

Lenovo Zuk Z2

Lenovo Zuk Z² je skvělý telefon pro každého, kdo se chce držet rozpočtu do 7000 Kč. Má několik působivých funkcí, například procesor Snapdragon 820 a 64GB interní úložiště. Poměrně dobrý je také 13Mpx fotoaparát a běží na systému Android Marshmallow. Celkově lze říci, že Lenovo Zuk Z² je za danou cenu výbornou volbou.

BQ Aquaris X

BQ Aquaris X
BQ Aquaris X

Tento smartphone s osmijádrovým procesorem Snapdragon 625 od Qualcommu s frekvencí 2,2 GHz, 3 GB paměti RAM a 32GB interním úložištěm, které lze rozšířit pomocí karty microSD až o 256 GB, je vybaven systémem Android Nougat zevnitř a 5,20palcovým displejem s rozlišením Full HD. Všechny tyto vlastnosti jsou kombinovány s 16megapixelovým hlavním fotoaparátem a přední kamerou s rozlišením 5 MP.

Jaký telefon byste si tedy měli koupit, pokud máte rozpočet 7000 Kč nebo méně? To záleží na vašich potřebách a preferencích. Obecně bychom ale doporučili HUAWEI P40 Lite, Lenovo Zuk Z2 a BQ Aquaris X. Oba jsou to vynikající smartphony, které za danou cenu nabízejí spoustu funkcí a výkonu.