Ložnice podle feng-shui

Staré čínské učení feng-shui se dostává do podvědomí stále většího počtu lidí, kteří se zajímají nejen o jeho podstatu nebo historii, ale stále častěji si podle jeho zásad zařizují i své bydlení – a právě na toto téma jsme se rozhodli napsat náš dnešní článek, jehož středobodem bude ložnice podle feng-shui. Možná i vám toto učení s kořeny sahajícími až do starověké Číny zaujalo, zjistili jste si o něm více informací a zatoužili jste zařídit si v jeho stopách svůj domov. V takovém případě jsou následující řádky určené právě pro vás – tak si je nenechte ujít a zařiďte si s naší pomocí dokonalou ložnici, která bude v naprostém souladu s učením založeném na čistotě a dokonalém pořádku!

Co je to feng-shui?

Tradiční čínské učení je založeno na správné rovnováze dvou živlů: vody a větru. Pojednává o tom, že voda je velice důležitým zdrojem energie pro lidský život a vítr je nezbytným zdrojem energie z nebes. Pokud se tyto dva elementy spojí, poskytnou člověku nejen to dobré, ale i to špatné – například v podobě tornád, vichřic nebo povodní.

Feng-shui se stále častěji prolíná i do našeho bydlení, kde dokáže nastolit rovnováhu a harmonii. My vám v dnešním článku prozradíme, jak by měla vypadat ložnice podle feng-shui – tak se inspirujte!

Ložnice podle feng-shui – jak na to?

Jak by měla vypadat ložnice zařízená podle tradičního čínského učení? Co je základem právě pro tuto místnost? Co zde nesmí chybět a co by zde v žádném případě být nemělo? To vše se dozvíte v následujících řádcích!

  • Rušivé elementy

    V první řadě musíte z vaší ložnice vymanit všechny rušivé elementy v podobě televize, rádia, počítače nebo tikajících hodin. Možná se tomu budete divit, ale v ložnici byste neměli mít uložené ale cvičební nářadí, protože všechny zmíněné věci narušují pozitivní energii.

  • Čerstvý vzduch

    Feng-shui si zakládá na čistotě a to samozřejmě i na čistotě ovzduší. Doporučujeme vám nejen dostatečně větrat, ale pokud si to můžete dovolit, pak nebude na škodu investovat do kvalitního čističe vzduchu, který pro vás zajistí to nejlepší prostředí. Pamatujte, že jen v místnosti, kde je čerstvý vzduch, může proudit dobrá energie.

  • Správné barvy

    Velice důležitým prvkem je správná výmalba, ke které byste měli přistupovat zodpovědně. Podle feng-shui patří do tohoto interiéru jen uklidňující barvy a odstíny, které budou podporovat dobrý tok energie, díky které se posílí váš spánek, zvýší se jeho kvalita a pozor – barvy mají vliv i na vaši sexualitu!