Jak na lepší soukromí ve vašem bytě nebo domě?

Trendem poslední doby je to, že jsou jednotlivé domy stavěny poměrně blízko u sebe. A to znamená, že mnozí lidé mohou celkem snadno vidět do interiéru svých sousedů. Jak toto minimalizovat a jak výrazněji přispět k vašemu soukromí? Poradíme vám. Pokud doma rádi chodíte třeba jenom v tričku, a tak i odpočíváte, doporučíme hřejivé deky. Nejenom, že vám pod nimi nebude zima, ale budete schováni před okem zvídavého souseda. Samozřejmě na léto nejsou, ale nyní, v době podzimu a nadcházející zimy jsou rozhodně naším tipem číslo jedna, který zaručeně nezklame.

Rozdělte si svou místnost

Druhou možností je trend, který souvisí se snadným rozdělením vaší místnosti. A to tak, aby do části, kde se nacházíte, nebylo vůbec vidět. Logicky nemusí jít jenom o pevnou překážku, jelikož dnes jsou velkým hitem populární japonské stěny. Jedná se o řešení, které lze jedním jednoduchým pohybem roztáhnout a následně zase zatáhnout. Vytvoří se stěna, skrz kterou nemusí být vidět, ale přitom dokáže propouštět tolik potřebné světlo. Podíváme-li se na tento oblíbený segment trhu blíže, nesmíme zapomenout na několik předností, které má. Jedná se o:

  • Nízkou pořizovací cenu
  • Široký výběr motivů
  • Snadné použití a nenáročnou instalaci

Zkuste i klasiku v podobě rolety

Třetí možností, kterou si představíme, je něco poměrně klasického a tradičního. I když i tento doplněk do vašeho interiéru prošel několika inovacemi a tak může být spojený se skvělým designem, bohatým výběrem, nebo různým ovládáním. Máme na mysli levné římské rolety. Pokud chcete zajistit soukromí ve vašem interiéru, není nic jednoduššího, než si je před vaše okna namontovat. Je to celkem snadné a lze to zvládnout i svépomocí. Potom už není problém s tím, že danou roletu jednoduše zatáhnete a sousedé do vašeho interiéru nevidí. Navíc se roleta hodí i ve dnech, kdy chcete omezit přísun slunečních paprsků do místnosti.