Len: Sázka na tradici a kvalitu

Výběr kvalitních látek je dnes doslova obrovský. Zvolit si některou z nich není nijak náročné. Jen je zapotřebí předem vědět, co vlastně od konkrétní látky vyžadujete a kde by měla sloužit. Jakousi klasiku mezi všemi látkami představuje len. Především na léto jde o skvělou volbu. Teplé dny se blíží, a tak určitě není od věci pořídit si právě tuto látku. Proč? Především pro její vynikající vlastnosti. Právě na ně se podíváme podrobněji v následujících řádcích. Málo jich určitě není.

Maximální lehkost lnu

Len se vyznačuje především lehkostí. Je vzdušný a v létě dokáže perfektně chladit. Třeba takový lněný přehoz je velmi příjemný. Stejně tak působí i deky z tohoto materiálu. Velkou výhodou lnu je i fakt, že dokáže bez problémů absorbovat vlhkost. Tím pádem si můžete být jistí omezením pocení a fleků na oděvech. Ty se při vyšších teplotách objevují u každého z nás. V jarní a letní módě si nachází len své jasné místo.

Originální ubrusy a závěsy

Len určitě nemusí být jen součástí ložního prádla nebo oděvů. V domácnosti se využívá také třeba v případě různých druhů prostírání a ubrusů. Rádi byste si uchovali co nejdéle čerstvé pečivo? Pak určitě nevsázejte na klasické plasty, ale volte ryze přírodní cestu. Takový lněný pytlík je v tomto ohledu vynikající. Pečivo v něm zůstane velmi dlouhou dobu čerstvé.

Čím víc se pere, tím je měkčí

Přesně tak. Další velmi důležitá a jedinečná přednost lnu, o které se moc často nehovoří. Tak jako tak by se měl len před prvním využitím přeprat. Bude tak mnohem více poddajný. Vykouzlit z něj pak můžete nejrůznější šátky, přehozy, prostírání, nebo jakékoli oblečení. Práce se lnem je poměrně příjemná. Sehnat se dá navíc za velmi výhodných podmínek v eshopu Bubulakovo, kde nabízí mimo jiné také spousty dalších zajímavých látek a materiálů.

Zdroj obrázku:

Bubulakovo.cz