Lehký krok: Víte, jak vybrat boty na sport a výlety?

Hezké počasí a sluneční paprsky vás vylákají ven si užít pořádnou dávku čerstvého vzduchu. A proč krásného počasí nevyužít a nedopřát si parádní výlety či kapku sportu v přírodě? Nejenže se skvěle pobavíte, ale také uděláte něco pro sebe. Po dlouhé zimě potřebujeme zatuhlé klouby pořádně rozpohybovat. Poradíme vám, co obout!

Procházky, výlety i dlouhé túry

Na dlouhé procházky je třeba si pořídit takové boty, které budou pohodlné a zároveň kvalitní, abyste ani po třiceti kilometrech necítili nerovnosti a kameny. Boty by vás také měly chránit před mokrem, ale zároveň dýchat. Ty správné nejspíš najdete pod názvem outdoorové boty – ty jsou totiž přímo vyrobeny na zdolání velkých túr.

Tip: Nezapomeňte vybrat i vhodnou obuv pro vaše malé ratolesti, protože pro ně je kvalitní obuv zásadně důležitá z hlediska vývoje jejich chodidel.

Sport venku

Chystáte-li si venku dát pořádně do těla, je i zde zapotřebí při koupi bot nepodceňovat kvalitu. Protože jenom kvalitní sportovní obuv bude mít na vaše sportovní snažení ten nejlepší efekt. Navíc tak budete mít i jistotu, že si neničíte klouby případnými dopady na povrch. Zároveň by boty měly být lehké, neměly by vás dřít. S vhodně vybranými botami se vám bude cvičit s radostí!

Tip: Boty na běh a další sportovní aktivity si pořizujte o alespoň půl čísla větší.

Sportovní obuv
Sportovní obuv

Boty nejen do přírody

Rádi běháte a už se těšíte, jak v teplých dnech vyrazíte na svůj první jarní běh? Poradíme vám, jaké si vybrat ty nejlepší boty na běh. Pokud sháníte boty, se kterými se dá běhat jak v přírodě, tak na asfaltu, je zapotřebí se zaměřit na pár důležitých tipů:

  • Spodek by měl mít pružnou membránu
  • Vrchní část by měla obsahovat hustou síťovinu
  • Podrážka by měla být v nejzatěžovanějších místech odpružená

Tip: Osvědčenou kvalitní běžeckou obuv nabízí značky – Adidas, Reebok či ASICS.

A jakou obuv byste doporučili vy?