Které robotické vysavače v 2020? Znáte Neato, Vileda, Vorwerk?

Trend vlastnit robotický vysavač, od doby kdy byly první modely uvedeny na trh (přibližně na přelomu století), pomalu roste. Po celém světě se dnes prodávají miliony kusů a tenhle proud bude s vývojem technologií zaručeně pokračovat i nadále. Nejnovější robotické vysavače jsou od doby prvních vydání populárních značek, jako jsou iRobot a Neato, již mnohem pokročilejší, což znamená větší čisticí sílu, komfort i životnost.

Představte si sobotu ráno, vy relaxujete s šálkem kávy na gauči a váš robotický vysavač se rozběhne pod pohovku a mediální konzoli, pohltí chuchvalce prachu a chlupů, než se přesune do kuchyně, kde uklidí drobky z včerejší večeře. O hodinu později se ozve pípnutí, abyste věděli, že dokončil svá kola. Triumfálně můžete odfajfknout jednu fušku ze svého seznamu úkolů, aniž byste se zpotili. Samozřejmě, nejsou zdaleka dokonalý; robot bez problémů rozmaže zapomenutý kousek spadlé housky přelitý smetanovým sýrem do koberců po celém domě. Ale přesto fungují dostatečně dobře, aby byly nejrychleji rostoucí kategorií zařízení péče o podlahu.

Pokud i vy koketujete s myšlenkou koupě robotického vysavače, nebo jste se už dokonce i rozhodli, ještě předtím než vám představíme modely, které se v testech umisťují na předních příčkách, prozradíme vám, jaké přešlapy zvykneme dělat při výběru vhodného modelu. Ano, jdeme na to z opačného konce, protože nákupních poradců najdeme na internetu nespočet. Ti vám poradí co dělat – například tento: https://cestakbydleni.cz/roboticke-vysavace/ se může stát spolehlivým průvodcem vašim nákupem. My vám zas naopak prozradíme, co v žádném případě nedělat.

5 chyb, které lidé dělají při nákupu robotického vysavače

  • rozhodují bez ohledu na barvu – může to vypadat jako hloupost, ale barvu robota je před nákupem nutné zvážit. Ano, černé robotické vysavače mají tendenci být nejatraktivnější. Při použití se však váš robot zašpiní prachem, vlasy a chlupy, což bude v ostrém kontrastu s černým pouzdrem. Světlejší roboty maskují nečistoty a vysavač nebude vypadat tak znečištěn. Některé roboty přicházejí v různých barvách, jako je červená, modrá a šedá. Před provedením nákupu zvažte, jaký druh odpadu bude vysávat, aby jste vybraly jednotku, která nebude vypadat až tak šeredně, když bude špinavá.
  • zapomenou zkontrolovat kapacitu popelnice – ne všechny popelnice jsou vytvořeny rovnocenně. Některé jsou směšně maličké, zatímco jiné jsou dostatečně velké, aby zvládly několik úklidových relací, než budou potřebovat vyprázdnit. Některé vysavače vám ani neřeknou, když se naplní, jenom odmítají pracovat, dokud se nevyprázdní. Pokud se nechcete ohýbat a odstraňovat odpad každých pár minut, měli byste hledat robot, které pojme dostatečně velké množství nečistot a prachu.
Čištění robotického vysavače
Čištění robotického vysavače
  • nezkontrolují životnost baterie – kapacita popelnice a výdrž baterie jdou ruku v ruce. Jaký má smysl mít neuvěřitelně dlouhou životnost baterie, pokud máte každou chvíli plný odpadkový koš? Většina robotů má tendenci běžet kdekoli mezi 75 a 150 minut. Je zřejmé, že je lepší, pokud jednotka pracuje déle, což znamená, že bude schopna vyčistit více vašich podlah najednou.Některé jednotky, například iRobot Roomba 981, mají navíc inteligentní funkci nazývanou dobíjení a obnovení. To znamená, že pokud se robotu při uklízení sníží obsah „šťávy“, bude vědět, že se má vrátit do doku, aby se dobyl a bude pak pokračovat v práci na přesném místě, kde skončil. Pokud máte velkou obytnou plochu určitě hledejte vysavač, který má tuto funkci.
  • dají přednost nízké ceně před komfortními funkcemi – pokud budete utrácet peníze za robotický vysavač, měli byste se ujistit, že nabízí dostatek vymožeností za svou cenu. V opačném případě budete nespokojeni s levnějším nákupem a budete muset vysávat staromódním způsobem, aby jste uklidili, čeho jednotka nedosáhla. Pokud máte představu o tom, co od vašeho robota očekáváte, ujistěte se, že si zakoupíte jednotku, která dokáže tyto úkoly provádět.
  • kupují jen Roombu, protože tohle jméno znají – ano, Roomba je synonymem pro robotické vysavače téměř dvě desetiletí. Je také pravda, že společnost obvykle nabízí spolehlivá a výkonná zařízení. Mají však také tendenci stát více než mnoho jiných. Obvykle najdete srovnatelné vysavače vyráběné jiným výrobcem prodávané za mnohem méně. Například Xiaomi nabízí spoustu podobných a cenově dostupnějších možností. A často najdete další společnosti, které nabízejí inteligentnější funkce za nižší cenu než Roomba.

Pro který robotický vysavač se rozhodnout v roce 2020?

Jak jsme již zmínili, Roomba i Xiaomi jsou značky, které jsou mezi zákazníky nejen dobře známé, ale i velmi oblíbené. Ne bezdůvodně. V obou případech jde o produkty, které zaručeně nezklamou. Avšak konkurence jim stoupá na paty. Představíme vám dnes robotické vysavače, které jsou na poslech možná neznámé, ale v testech vysoce bodují.

Robotické vysavače
Robotické vysavače

1.Vorwerk Kobold VR300

Robotický vysavač nikdy nenahradí standardní, ale tento model dělá skvělou práci při úklidu všeho, od jemného prachu až po větší drobky. Je perfektní dokonce i v úklidu chlupů domácích mazlíčků, a to díky malým, ale robustním postranním ramenům, které protřepou a zvednou i jemné vlasy. Nádobu na prach lze snadno vyjmout a vyprázdnit, a přestože tento model není nejrychlejší, můžeme mu to odpustit, protože je neuvěřitelně důkladný. Dělá skvělou práci zejména při čištění rohů a hran. Aplikace se velmi snadno používá a nastavení půdorysu je hračka. Vysavač lze ovládat ručně, pomocí aplikace Kobold Robot nebo pomocí Amazonu Alexa. Je to investice, která určitě stojí za to!

2.Vileda VR 102

Robotický vysavač Vileda vypadá, navzdory dostupné ceně, působivě. Sice nemá vysoce lesklý povrch, ale plast kruhového robota vypadá dostatečně kvalitně; zpracování je čisté. Nízká výška asi 8 centimetrů je pozitivním rysem. To znamená, že autonomní vysavač se dostane také pod nábytek, co by jinak bylo nutné uklízet ručně.

Vileda VR 102 je minimalistická. Neoplývá pokročilou technologií senzorů, tj. ani laserovými, ani ultrazvukovými K dispozici jsou pouze senzory zabraňující pádům, například na schodech. Jinak se vysavač pohybuje v jednom směru, dokud nenarazí na překážku. Robot poté zaregistruje, že nárazník, který má na dolním okraji červenou gumovou chlopeň, je stlačen jako tlačítko, otáčí se a potom se pohybuje jiným směrem. Zařízení tento proces opakuje, dokud není baterie vybitá nebo dokud není z jiných důvodů nucena zastavit.

Neexistuje žádná nabíjecí stanice, takže ani automatická vyprazdňovací stanice. Místo toho je zde ruční práce na denním pořádku, ale lze ji provést rychle a naštěstí také čistě. Za tímto účelem se otevře klapka horní části zásobníku nečistot, pod níž je nádoba na nečistoty bez vaku s kapacitou 500 ml a „prémiový systém dvojitého filtru“.

Od robota Vileda VR 102 byste neměli očekávat zázraky. Nejen proto, že je v podstatě pouze doplňkem ručního vysávání, ale protože robot přichází s velmi jednoduchou technologií. Nabízí výkon adekvátní ceně.

3.Neato Botvac D4 Connected

D4 Connected se může pochlubit designem ve tvaru D, který mu umožňuje lépe se dostat do rohů a pohybovat se po okrajích stěny, kde se prach a chlupy zvířat rádi shromažďují. Je jen něco přes 33 cm široký a mírně vyšší než průměr 9 cm díky laserové hlavici, která sedí nahoře a umožňuje mapování. Ve středu vysavače je umístěna popelnice s obsahem 0,7 litru, která je umístěna nahoře a těsně pod ní jsou vypínače a kontrolky pro připojení Wi-Fi a baterie.

Nastavení je snadné. Musíte pouze stáhnout aplikaci Neato pro Android nebo iOS, zaregistrovat účet a podle pokynů se připojit přes Wi-Fi. Zapojení hlasového asistenta je také snadné. Jednoduše aktivujte dovednost Neato v aplikaci Amazon Alexa nebo Google Home a poté propojte své účty. Odtud můžete vydávat příkazy ke spuštění / zastavení úklidu, návratu vysavače do doku nebo ke kontrole stavu baterie. D4 podporuje také řadu appletů If This Then That (IFTTT); můžete například nastavit automatické spuštění úklidu, když opustíte dům. Neato má dokonce svou vlastní aplikaci Apple Watch, takže můžete ovládat vysavač přímo z vašeho zápěstí.

A nyní jste připraveni k rozhodnutí

Teď, když jste vyzbrojeni potřebnými tipy, můžete vybrat tu nejvhodnější jednotku pro vás. Nezapomeňte zvážit kapacitu popelnice, výdrž baterie, barvu, vymoženosti, rozměry a inteligentní funkce. Nejlepší vysavač pro majitele domácích zvířat se může lišit od někoho, kdo žije ve velkém domě, takže zvažte své osobní potřeby a pak se rozhodněte.

Zdroje: