Krmíte svého pejska správně? Podívejte se jak na to, aby dostal vše, co potřebuje!

Krmivo pro vašeho čtyřnohého miláčka samozřejmě musí být kvalitní. Je důležité, aby odpovídalo potřebám konkrétního psa a dodalo mu veškeré nutriční hodnoty. V případě některých psů mohou být samozřejmě specifické požadavky na složení, a to s ohledem na dlouhodobé zdraví a dobré trávení. Proto je důležité, abyste granule nebo konzervy vybírali s nejvyšší pečlivostí.

Každý pes si žádá to své

Stejně jako každý člověk je jiný, tak rovněž každý pes má jiné potřeby, jak jsme již naznačili. Proto existuje na trhu velké množství granulí a konzerv, ze kterých je možno si vybrat. Krmivo pro psy je potřeba zvolit správně, protože klidně můžete koupit kvalitní krmivo, ale vašemu pejskovi zkrátka nesedne. Je proto důležité se zaměřit na to, o jakého psa se jedná. Existují například granule pro psy:

  • S nízkou úrovní aktivity
  • Po sterilizaci
  • S citlivým zažíváním

Každý pejsek je samozřejmě jinak aktivní, což vyplývá často už se samotné povahy jednotlivých plemen. Pro psy, kteří nemají takový výdej energie, samozřejmě je potřeba pořídit jiné krmivo než v případě psů, kteří jsou velmi aktivní. Stejně tak je vhodné sterilizovaným psům podávat zvláštní krmivo, které bylo vyvinuto speciálně pro ně. Tito psi totiž mají větší sklony k nadváze, a toto krmivo pomůže udržet vašeho pejska vždy v dobré kondici. Potom jsou zde také pejsci, kteří mohou mít problémy se zažíváním. Pro ně je určeno hypoalergenní krmivo.

Dopřejte svému miláčkovi chutnou konzervu

Ne všichni psi ale mají v lásce v granule, a ne všichni majitelé mají právě tuto formu jako oblíbenou při krmení svých čtyřnohých miláčků. Mnoho jich nedá dopustit na chutné konzervy pro psy. Obecně šťavnatá konzerva může psům více chutnat. Důležité je, aby se jednalo o konzervy vyrobené z velmi kvalitních surovin, přičemž opět zde najdete podobné rozdíly mezi produkty, které se hodí pro různé psí charaktery.