Kreditní karta může být dobrý pomocník. Musíte s ní ale zacházet opatrně

Kreditní karty se v posledních letech staly všudypřítomným platebním nástrojem. Bezkontaktní řešení, díky němuž můžete hradit nákupy či využívání nejrůznějších služeb. Takový novodobý praktický pomocník, s nímž se však pojí i několik základních pravidel využívání.

Jestliže chcete, aby pro vás kreditní karty byly značným přínosem a nikoliv finanční zátěží, začtěte se do následujících řádků, prostřednictvím kterých vám prozradíme pár praktických informací.

Hlídejte si bezúročné období

Zásada číslo jedna, jíž byste v žádném případě neměli podceňovat. Pokud využijete úvěru z kreditní karty při placení, mějte na paměti, že od té doby začíná běžet bezúročné období. To dosahuje průměrné délky kolem 45 – 55 dnů.

Jestliže nechcete podléhat vysokým úrokovým sazbám, snažte se peníze splatit právě do konce této lhůty. Ihned poté můžete samozřejmě kreditní kartu využít znovu a opakovaně, jen se zcela novým bezúročným obdobím.

Dejte si pozor na bankomaty

Pokud se vaším cílem stane například E.On karta či jakákoliv jiná, využívejte ji primárně bezhotovostně. Pakliže jste na to byli doposud zvyklí, zapomeňte na výběry peněz z bankomatů. O tuto funkci bezpochyby nepřijdete, je ale spojena s vyššími náklady, které vám zbytečně prodražují provoz takového platebního prostředku.

Půjčte si tolik, kolik dokážete splatit

Podstatné je také třetí pravidlo týkající se využívaní úvěrů z kreditní karty. Vždy utrácejte pouze tolik, kolik dokážete v brzké době splatit. Obecně platí pravidlo, nepůjčovat si více, jak 90 % svého měsíčního výdělku. Díky tomu se vyhnete nepříjemným problémům, vícenákladům a potenciální dluhové pasti.

Víte, jak získat kreditní kartu?

Pokud kreditní kartu ještě nevlastníte a toužíte po jejím využívání, není nic snazšího, než si ji objednat. Na výběr máte samozřejmě bezpočet kreditních karet od nejrůznějších poskytovatelů, s nimiž jsou spojeny odlišné výhody, parametry a bonusové programy.

Odpověď na otázku, jak získat kreditní kartu je velice snadná. Navštěvovat dokonce nemusíte ani pobočky bank a společností. Využít lze internetových žádostí, skrze něž si objednáte kartu z pohodlí vlastního domova. Takovou možnost vám přináší například internetový portál UŠETŘENO.cz, kde naleznete bezpočet kreditní karet libovolného typu.

Neváhejte a pořiďte si platební a zároveň úvěrový nástroj pro každodenní využívání.