Krbová kamna dodají vašemu domovu osobitý ráz

Krbová kamna budou dominantou vašeho pokoje a zároveň vám skvěle poslouží k vyhřátí celé místnosti. Pokud je doplníte o kovaný nebo dřevěný koš na dřevo, vytvoří příjemnou atmosféru plnou pohody a relaxu.

Krbová kamna vytopí místnost během chvíle

Krbová kamna jsou nenáročná na údržbu a provoz. Místnost s nimi vytopíte během malé chvíle a finančně vám to nezatíží kapsu. Zatím asi nejčastější materiál používaný na vytápění je dřevo, díky své vysoké výhřevnosti. Palivové dřevo je lehce dostupné a snadno skladovatelné. Stačí přístřešek, kde na něj nebude pršet. Při topení kamny ušetříte cestu do kotelny, protože je máte hned po ruce ve vašem interiéru.

Velký výběr krbových obložení

Pro milovníky krbů, kteří si z něj chtějí udělat opravdu majestátní místo v pokoji je lepší řešení nechat si přímo postavit krb a použít krbové kachle. Krbové kachle vyhřejí bez potíží i větší místnosti a díky nepřebernému výběru glazur i vzorců budou vždy ladit s vaším domovem a přinášet vám radost. Investice do takového krbu se vám vrátí poměrně brzo díky nižším cenám za topné palivo. Poté na tom budete už jen vydělávat.

Koš na dřevo může být pěkný doplněk

Pevné koše na dřevo se dělají v několika provedeních. Mezi ty nejoblíbenější patří koše z ocelového plechu, které jsou stříkané černou barvou a vypadají, jako by je přímo pro vás na zakázku vykoval kovář. Jsou bytelné a unesou i větší množství palivového dřeva. Další oblíbenou variantou jsou proutěné koše. S nimi se vám bude lépe manipulovat. Jsou vyráběny ručně a často bývají s látkovou výplní, aby zbytky dřeva či jiného materiálu nedělaly nepořádek u vás doma.

Teplo a příjemnou atmosféru, kterou krby dodávají vašemu pokoji, oceníte především v zimě. Zato finanční návratnost této investice a pohled na váš krb vás bude těšit po celý rok.