Kotvičník prospěje mužům i ženám. Podpoří mimo jiné i zdravé libido

O kotvičníku zemním určitě slyšeli zejména muži. Říká se o něm totiž, že je skvělou pomocí nejen pro sportovce, kteří chtějí dosahovat skvělých výkonů, ale také má pozitivní účinky na potenci a je někdy označován za rostlinnou viagru. Nepopiratelným faktem je, že přispívá k udržování správné hladiny pohlavních hormonů, a tedy i k bezproblémové funkci pohlavních orgánů. To však není zdaleka vše, co umí. Podobně jako maca peruánská, dokáže toho daleko více, a zejména muži by se o něj měli zajímat.

Účinná bylinka se skvělým vlivem na naše tělo

Tato úžasná bylinky obsahuje saponiny, flavonoidy, glykosidy, fytosteroly, třísloviny a mnoho dalších velmi užitečných látek. Právě steroidní saponiny ovlivňují hladinu steroidních hormonů (testosteronu u mužů a estrogenu u žen). Flavonoidy jsou zase dobře známé svými protizánětlivými a anti-aging vlastnostmi. Kotvičník je proto ideální pro řešení mnoha zdravotních potíží:

  • Pomáhá k normální funkci pohlavních orgánů.
  • Zlepšuje svalový tonus.
  • Přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému.
  • Podporuje obranyschopnost organismu.
  • Pomáhá udržovat normální stav pokožky i celé dýchací soustavy.

Kdy se vyplatí kotvičník užívat?

Pravdou je, že kotvičník zemní má opravdu všestranné využití. Typicky jej užívají zejména vyznavači fitness, protože jim pomáhá ke zvýšení výkonosti a výdrže. Mohou jej užívat muži i ženy, u žen pak zejména pozitivně působí na podporu libida. Má také mírně estrogenní účinky, a proto se doporučuje užívat také během přechodu.

Jaká forma je nejlepší?

Můžete jej snadno zakoupit v lékárnách v několika formách. Běžně se dá pít kotvičníkový čaj pro podporu vitality, ale snadno také seženete kotvičníkový extrakt ve formě kapslí či kapek. Užívají se jednoduše a snadněji si na ně možná během dne vzpomenete. Je vhodné kapsle užívat pravidelně a postupně uvidíte, jaké skvělé účinky na vaše tělo má.

Zdroj obrázku: NOPPHARAT7824 / Shutterstock.com