Jímky vyřeší odpadní vody snadno a rychle. O výběru se poraďte s odborníkem

Mohlo by se zdát, že v dnešní době už je kanalizace skoro všude, ale realita je často jiná. Někdy i jen menší města nebo vesnice nemají řešení odpadních vod komplexně provedené a tato povinnost stále zůstává na jednotlivých majitelích. Pro tyto účely se skvěle hodí právě jímka, kam se odpadní voda odvádí. Zde se odpad ukládá a jednou za čas je vyvezen.

Jaké jsou druhy jímek?

Existují v podstatě dva typy – z plastu a betonu. Volba je na vás, ale také na povrchu, do kterého chcete jímku zabudovat, na možnostech stavebních úprav a na celé řadě dalších parametrů. Je vhodné výběr konzultovat s odborníkem, který má s pokládáním jímek zkušenosti a dovede vám dobře poradit. Betonové jímky Hradec Králové se dají sehnat velmi levně a během pár dní je můžete začít využívat.

Dostatečná velikost je klíčová

Jestliže chcete mít jímku na všechny odpadní vody, je lepší vybrat větší velikost. Obvyklé velikosti se pohybují od 4 do 12 kubických metrů, ale pokud máte prostor, volte větší, jelikož ušetříte za vyvážení, které samozřejmě není zadarmo. Vše ale samozřejmě značně záleží na možnostech vašeho pozemku.

Jaký je rozdíl mezi jímkou a septikem?

Jímka je zcela uzavřená nádoba, ale septik má navíc výpusť. To částečně omezuje možnosti jeho zřízení, jelikož ne všude je možné jej zabudovat, aby neohrožoval možné zdroje pitné vody. Platí ale, že septik má nižší provozní náklady, jelikož se nemusí ani zdaleka tak často vyvážet a část odpadních vod se rozloží biologicky. Někteří lidé si ale stěžují na zápach, který může být zejména v letních měsících občas patrný. Vše ale záleží na mnoha faktorech.

Kde získat radu?

Ohledně volby vhodného řešení se vždy vyplatí poradit se s odborníky. Oslovte odborníky na betonové jímky Liberec a nechte si udělat nabídku přímo na míru. Raději neexperimentuje, ale informujte se, která varianta vám bude nejlépe sloužit a bude pro vás i finančně nejvýhodnější.

Zdroj obrázku: aRTI01 / Shutterstock.com