Jaké pánské košile jsou trendy? Letí dokonale obepnuté slimky

Košile tvoří součást pánských šatníků už drahně let. Samozřejmě se ale také mění. Klasika, která se kdysi nosila do obleků, už je na ústupu, objevují se nové typy pánských košil. Jsou modernější, působí ležérněji, mají zajistit větší pohodlí. Co tedy vlastně v pánského společenského oblékání dnes letí?

Přichází ústup kravat

Jak už jsme zmínili v úvodu s klasikou, kterou si naši dědečkové a tátové oblékali do saka, se setkáte spíše zřídka. Může za to i ústup kravat. Kravaty, co by přísný formální prvek určený hlavně do společnosti na ty nejvíce top události začaly pozvolna mizet. Nejvíce to je zřetelné u mužů, pro které je nošení obleku denním chlebem, tedy pro manažery, politiky. Snažili se zjednodušit styl oblékání, a přitom zachovat určitou úroveň. Proto současně s tím, jak mizí kravaty, nebo se objevují jenom na opravdu nejvýznamnějších akcích, přibývá různých moderních prvků, které oživují pánské košile Esprit. Můžete se u košil setkat s vnitřní légou, vnitřním límcem a manžetou, nebo třeba dvojitým límcem a také s různobarevnými knoflíčky nebo potisky. Prostě kravaty typické ke klasickým košilím byly nahrazeny jinými prvky.

Těsná varianta zdůrazní figuru

Samozřejmě kravata neskončila v propadlišti dějin, stále má svůj význam a stále se nosí. Na druhou stranu ale přibylo moderních košil, které se bez ní obejdou, protože jsou prostě zajímavé jinak. Příkladem jde pokroková značka Esprit. I na ní poznáte, že jednoznačným trendem poslední doby jsou vyštíhlené košile typu slim, které navíc nepostrádají zdobení. Můžete si tak vzít košili ke kalhotám a vypadáte ležérně sportovně-elegantně, což je žádaný look poslední doby nejenom u zmiňované značky. Moderní zúžení košile v oblasti hrudníku pak dávají více vyniknout siluetě těla. To je obzvlášť důležité pro štíhlé muže, kteří tak ještě více zdůrazní svoji dokonalou figuru. Ještě těsněji tělo obepnou slim fit košile.

Zdroj obrázku: eSprit.cz