Jaké jsou výhody vestavěného nábytku

Vestavěný nábytek nebo kuchyňské spotřebiče jsou trendem posledních let. Je to ale opravdu výhodné řešení, nebo jde jen o módní záležitost? Tam, kde potřebujeme ušetřit podlahovou plochu, jsou výhody vestavěného nábytku zřejmé. A najdou se i další.

Výhody vestavěného nábytku

V malých bytech se šetří každým centimetrem a tak se stane, že místo, které byste chtěli zaplnit nábytkem, je příliš úzké, nízké nebo jinak nevhodné pro nábytek z obchodu. Šikovný truhlář vám vyrobí nábytek vestavěný do prostoru pod schody či do úzké niky, kam byste jinak maximálně dali květináč s fíkusem nebo stolek na noviny. Navíc vestavbou až ke stropu využijete i prostor nad běžným nábytkem.

Vestavba bude mít takové dispozice, jaké potřebujete. Chcete víc místa pro oděvy na ramínkách? Nebo raději spoustu otevřených polic? U vestavěného nábytku není problém, zatímco u typizovaného byste možná marně hledali takový, který by vaší představě vyhovoval. Stejně tak si můžete vybrat i materiál a barvu, která bude ladit s ostatním vybavením. Jednoznačně se jedná o moderní, elegantní a hlavně praktické řešení.

Vestavěné spotřebiče

Je pravda, že volně stojící lednička vás asi vyjde na méně peněz, než ta vestavěná do linky. Cena je ale asi jediný nedostatek vestavěných spotřebičů. Co mluví v jejich prospěch? Vestavby umožňují netradiční umístění spotřebičů, například zvýšenou troubu, sníženou varnou desku apod. Myčka, trouba i lednička schovaná za dvířka linky zachovají jednotný styl a linie, mikrovlnka nezabírá místo na pracovní ploše. A samozřejmě opět hraje roli úspora podlahové plochy v malé kuchyni.

Jestliže máte kuchyň prostornou, a toužíte po velké americké lednici, je jasné, že se ji nebudete pokoušet vtěsnat do linky. Ale i tak oceníte troubu v úrovni očí i myčku s dvířky ve stejném designu, jako má zbytek kuchyňské linky.