Jak zkrášlit svou zahradu?

Zahrada je nejen místem k pěstování, ale také trávení příjemných chvil plných pohody a odpočinku. Prostředí, které nás obklopuje, výrazně ovlivňuje naši náladu. Pokud chceme na zahradě odpočívat a načerpat novou sílu a energii, měla by být tedy příjemným a harmonickým prostředím. Jak si zkrášlit zahradu a vytvořit z ní dokonalé harmonické místo?

Cílem každé zahrady je nejen poskytnout prostor k zahrádkářství a pěstování oblíbených plodin, ale být i místem, na kterém se může setkávat celá rodina, přátelé či místem určeným k odpočinku po práci či rekreaci. Zahrada je skvělým místem s různými možnostmi využití a je velkým benefitem k domu. Máte-li svoji zahradu, určitě budete souhlasit, že její prostor nabízí klid a harmonii a můžete v ní dokonale vypnout, odpočinout si či trávit příjemné chvíle s blízkými. Nezáleží na tom, jestli je zahrada velká nebo malá. Ta pravá zahrada je za všech okolností jakýmsi spojovacím mostem mezi člověkem a přírodou. Mít velkou a prostornou zahradu je snem téměř všech, ale ne vždy máme tu možnost. Ovšem nemusíte se obávat, protože iz malé zahrádky lze vytvořit plnohodnotný prostor, na kterém se můžete věnovat vašim oblíbeným volnočasovým činnostem. Přečtěte si několik tipů a triků, jak z malé zahrady vytvořit velká.

Zahrada se dá zkrášlit různými způsoby. Při jejím zařizování se můžete držet různých stylů a jejich pravidel, a tak si vytvořit zahradní prostor například v minimalistickém, skandinávském či provensálském stylu. Oblíbeným stylem do zahrad je také rustikální styl a na popularita nabírá také harmonický japonský styl. V každém případě, ať už se budete držet stylu nebo ne, důležité je, abyste si vytvořili prostředí, které se bude líbit vám a ve kterém se budete cítit příjemně.

Praktické i estetické

Častou součástí mnoha zahrad jsou také zahradní stavby, jako je například zahradní altán. Kromě toho jsou oblíbené také zahradní domky a chatky. Zahradní altán je mnohdy už sám o sobě designovým prvkem a ozdobou na zahradě. Poskytuje prostor pro příjemná zahradní posezení a také zajistí ochranu před silným sluncem či deštěm. Zahradní altán se dnes již lze dostat v různých provedeních, ať už klasické nebo více moderní a designové. Zahradní domky také nezaostávají. Už dávno neplatí, že zahradní domky jsou určeny pouze k uskladňování zahradního nářadí a pomůcek. Mohou být také skvělým místem k rekreaci a dokonce je lze zařídit tak, že se v nich dá i přenocovat. Svou zahradu si můžete zkrášlit zahradní stavbou, která vám přinese nejen estetické, ale i praktické benefity.

Zahradní dekorace a doplňky

Kromě zahradních staveb si svoji zahradu můžete samozřejmě zkrášlit s využitím různých zahradních dekorací a doplňků. Opravdovým skvostem v zahradě může být právě zahradní jezírko. Voda má sama o sobě uklidňující účinky, a tak jezírko ještě více pozvedne příjemnou atmosféru zahrady. Abyste si vytvořili pohodlí, na zahradu či do altánku si můžete zvolit houpací křeslo, které je velmi populární. Můžete v něm odpočívat, číst knihu či popíjet kávu nebo čaj při pohledu na prostředí vaší zahrádky. K doplnění atmosféry jsou skvělou volbou i světelné dekorace, jako například lucerny, svícny či světelné řetězy, kterými můžete vyzdobit zahradní altán či domek.

Dnes existuje velké množství různých dekorací a zahradních doplňků, kterými si můžete zkrášlit prostředí vaší zahrady. Ať už jsou to zahradní figury, závěsné ozdoby nebo i různé umělecké předměty. Při zvelebování své zahrady však v první řadě určitě myslete na to, že méně je někdy víc. A to platí hlavně u zahrad, které mají omezený prostor. Vybírejte podle vašich preferencí a vytvořte si ze zahrady vaše království odpočinku s harmonickou atmosférou, které vám bude každý závidět.

Zdroj obrázku: Vastram / Shutterstock.com