Jak zařídit malý byt ve 3 krocích

Snad každý v hloubi duše touží po životě v nádherně prostorném bytě, kde by bylo místa na rozdávání – bohužel ne každému se tento tajný sen skutečně splní, a proto jsme se rozhodli vytvořit pro vás dnešní článek, kde se společně zamyslíme nad otázkou, jak zařídit malý byt. Možná ani vám nebylo v tomto ohledu příliš přáno a z finančních či jiných důvodů jste se museli spokojit s menším bytečkem, který je sice na první pohled příjemně útulný, ale co se jeho zařizování týče, byla to pro vás procházka peklem. Je pravda, že zařídit malý byt tak, aby byl nejen po vzhledové stránce přitažlivý, ale zároveň i funkční a praktický není snadný úkol. Naštěstí vám umíme poradit, jak zařídit malý byt ve 3 krocích. Uvidíte, že s námi se s tímto úkolem poperete hravě!

Jak zařídit malý byt, aneb i 3 kroky stačí!

Propadáte v otázce zařizování vašeho bytečku panice a začínáte se pomalu smiřovat s myšlenkou, že si zde i přes veškerou snahu budete díky množství potřebného nábytku připadat jako ve skladišti? Pak se uklidněte a nechte si od nás poradit. Věřte nebo ne, ale k zařízení malého bytu, kde je potřeba počítat každý centimetr, vám bohatě postačí 3 jednoduché kroky. Jaké to jsou? To se dozvíte níže!

Krok první: skleněné posuvné dveře šetří místo a vypadají skvěle

Skleněné materiály jsou hodně oblíbené a v malých bytech jsou doslova nedocenitelné. Častým problémem takto malých bytů jsou dveře, které v mnoha případech majitelé bytečků nemohou pro nedostatek místa ani pořádně otevřít. V takovém případě vám doporučujeme investovat do posuvných dveří, které místo příkladně šetří. Navíc vsadíte-li na skleněnou variantu, pustíte si tak do svého domova daleko více světla, díky čemuž bude vaše domácnost působit nejen světlejším a svěžejším dojmem, ale zároveň se i opticky zvětší.

Krok druhý: nábytek nemusí nutně stát nohama na zemi

Úložné prostory a další kousky nábytku zkrátka potřebuje každý, ať už bydlí v prostorném nebo naopak malém bytě. Ve vašem případě je ale sázkou na jistotu tzv. levitující nábytek, který nestojí nohama pevně na zemi, ale naopak visí ve vzduchu. Nejrůznější skříně, poličky a regály tak můžete pověsit libovolně na zeď, díky čemuž vašemu bydlení zase o něco ulehčíte. Uvidíte, že takto řešené police budou vypadat daleko lépe, nežli sestavy postavené na podlaze.

Krok třetí: myslete na správnou volbu materiálů

Také zastáváte názor, že dřevo je ten nejlepší materiál vůbec? Pak vás možná zklameme, ale ve vašem případě je tento materiál nevhodný. Pokud si do malého bytu umístíte nábytek z masivního dřeva, opticky jej tak zateplíte. Masivní kousky vás zbytečně připraví o potřebné místo, kterého rozhodně nemáte na rozdávání a to by byla obrovská škoda a navíc i zbytečný krok. Vzdejte se proto klasiky v podobě masivního nábytku a raději dejte přednost jiným materiálům, vždyť i ony mají něco do sebe.