Jak zabezpečit svůj dům? Podívejte se na naprosté základy

Každý chce žít nejenom spokojeně, ale také bezpečně. S tím dnes souvisí i to, že svůj domov dostatečně zabezpečí. Není nemáme na mysli prvky, jako jsou různé kamery nebo čidla, která pomohou odhalit problém. Máme na mysli naprosté základy, které eliminují situaci, aby se do interiéru dostal někdo nežádoucí.

Dveře jako naprostý základ

A je v podstatě jedno, zda bydlíte v bytě, nebo naopak bydlíte v rodinné domě. V obou případech je nutné mít bezpečné dveře. Jedná se o variantu označovanou jako vchodovou. Při jejich výběru je možné posuzovat hned tři klíčové parametry, které vedou k výběru ideální možnosti. O jaké parametry se jedná?

  • Bezpečnost vůči vniknutí
  • Izolační vlastnosti
  • Protipožární vlastnosti

Jakmile dveře máte, nezapomínejte také na kvalitní zámek. Bez něho vám mohou být v podstatě k ničemu, jelikož si je případný zloděj snadno obemkne.

Nezapomínejte také na vaši garáž

Je součástí vašeho domu i garáž? Ze které je přístup přímo do vašeho interiéru? I zde je na místě myslet na dobré zabezpečení. Základem jsou kvalitní garážové brány. I tady můžeme mluvit jak o kvalitě jejich provedení, tak samozřejmě o tom, že nepůjdou jenom tak otevřít. Ideální je například dálkové ovládání, díky kterému to budete jenom vy, kdo má vliv na to, že se brána otevře a následně se zase zavře. Vyvarujte se provedení, kdy by šla jednoduše otevřít z vnější strany. To může zlodějům nahrávat.

Nepodceňujte ani oblast oken

Statistiky jasně ukazují, že mnoho zlodějů využívá při vniknutí do interiéru okna. I zde je vhodné mít okna kvalitní, která se v zavřeném stavu nedají otevřít bez rozbití. Samozřejmostí by mělo být i to, že je budete vždy zavírat. A komu to připadá málo, ten je může doplnit speciálními venkovními roletami. Ty plní i bezpečnostní funkci, jelikož bání průniku do objektu. Ideální je stáhnout je ve chvíli, kdy doma nejste.