Jak vyřešit nečekané výdaje na mateřské? Pomůže půjčka

Malé miminko potřebuje obrovskou výbavičku. Oblečení, kočárek, vaničku, postýlku, hračky. Výčet je dlouhý a co položka, to další finanční výdaj. Ani batole ale nevyjde laciněji, pokud vše posuzujeme z hlediska finančních nákladů. Dítě každou chvíli uroste dalšímu oblečení a je potřeba pořídit nové. Zkrátka miminko i větší dítě je sice obrovská radost, ale na druhou stranu zase finanční starost. Přichází navíc ve chvíli, když má žena výrazně nižší příjmy než předtím. Musí vyjít s mateřským a poté rodičovským příspěvkem. Jak v této situaci pomoci? Krátkodobým řešením je půjčka.

shutterstock_229741168

Kritéria pro získání úvěru jsou mírná

Přitom půjčky pro ženy na MD už jsou dnes běžným standardem. Ano, v bance sice s žádostí o půjčku neuspějete, pokud jste právě matka na mateřské dovolené, ale svět finančních institucí, které jsou připraveny vypomoci, naštěstí netvoří jenom banky. Jsou zde i mnohé nebankovní společnosti, jež mají nastavena kritéria pro půjčování peněz trochu jiným způsobem. Jsou mnohem tolerantnější. Nebudou od vás vyžadovat žádná potvrzení o příjmech, většinou dokonce ani nebudou nahlížet do registru dlužníků. Šanci na získání úvěru má díky tomu mnohem širší okruh klientek. Navíc v případě půjčky pro ženy, které mají doma malé dítě, obvykle nejde o nijak vysoké částky. Banky se obvykle specializují na sumy od 10 000 Kč výše, matce ale stačí méně.

Výdaje je třeba pečlivě promýšlet

Může proto využít krátkodobé nebankovní půjčky, které dokážou daleko lépe splnit její potřeby. Zde se totiž většinou pohybujeme v částkách od 1000 Kč do 10 000 Kč, tedy přesně v optimálním rozmezí pro hrazení různých nečekaných výdajů. Je totiž samozřejmé, že žena na mateřské musí mít vytvořený svůj rozpočet domácnosti a ostatních výdajů, aby s ním bez potíží vyšla. Půjčka může být jenom krátkodobým nárazovým řešením, pokud se objeví něco nečekaného. Rozhodně se žena nemůže dostat do trvalého zadlužení, to je cesta do dluhové spirály. Pokud ale má matka s dítětem vše dobře promyšleno, může se půjčka stát užitečným pomocníkem pro neplánované výdaje.  Je ale třeba počítat i s tím, že termíny splatnosti se většinou pohybují do 30 dnů.

Výhody malých půjček

Jaký přínos mají pro ženu na mateřské půjčky v malé výši?

  • Pomocí online formuláře na webu se všechno dá vyřídit z pohodlí domova. Matka proto nemusí nikam chodit.
  • Schválení úvěru probíhá velice rychle. Prakticky obratem je známa odpověď, zda byla půjčka ženě přidělena.
  • Peníze putují velmi rychle na účet. K dispozici mohou být i během několika minut.
  • Není potřeba předkládat velké množství dokladů ani potvrzení o příjmech.
  • Jedná se o půjčky zdarma, pokud žena vše vrátí v řádném termínu, neplatí žádné úroky ani poplatky navíc.