Jak si usnadnit čištění zahradního bazénu? S pomocí bazénového vysavače

Zahradní bazén je skvělým místem k odpočinku po dlouhém pracovním dni i během horkých letních dní volna. Jenomže udržovat jej neustále čistý je mnohdy nadlidský úkol. Spadané větvičky z okolních stromů, hmyz, listí a spousty dalších nečistot dopadají na jeho hladinu a vy musíte bazén neustále čistit a zbavovat nečistot. Naštěstí si lze tuto činnost ulehčit.

Praktický bazénový vysavač pro snadný úklid

Zatočte s řasami a nečistotami, které se drží na dně a po stranách bazénu. Nejpraktičtějším řešením je využít bazénový vysavač. S jeho pomocí se totiž poměrně rychle zbavíte nečistot, o něž se nestihla postarat bazénová filtrace. Vysavače se vyrábí v několika variantách, od ručních, přes poloautomatické až k automatickým.

Vybavením každého zahradního bazénu je skimmer

Vlastníte skimmer? Jedná se o praktický hladinový sběrač nečistot, který se postará o sběr oněch zmíněných nečistot na hladině bazénu. Skimmery se vyrábí z tvrdých plastů a dají se umístit na vnější konstrukci bazénu nebo se mohou vznášet na hladině s pomocí nafukovacího límce.

Pravidelně kontrolujte stav vody a dna

Pravidelný úklid bazénu a kontrola stavu skimmeru vám ušetří spoustu práce. Čím častěji se budete úklidu bazénu věnovat, tím bude riziko vzniku řas a usazenin nižší. Skimmer společně s bazénovou filtrací odvedou většinu práce – a na vás tak zbude kontrolovat dno, zda se na ně neusazují nějaké nečistoty. V případě, že si nějakých všimnete, přizvěte si na pomoc bazénový vysavač.

Udržování čisté vody ve venkovním bazénu je snadné, stačí vědět jak na to. Skvělým příslušenstvým pro váš bazén mohou být také bazénové hadice, bazénové síťky, testery a po ruce se určitě vyplatí mí také zmiňovaný bazénový vysavač. Jeho obsluha je snadná a menší bazén s jeho pomocí vyčistíte během pár minut. Užijte si krásné a ničím nerušené koupání v průzračné vodě vašeho zahradního bazénu.

Zdroj obrázku: oneSHUTTER oneMEMORY / Shutterstock.com