Jak se zbavit much

Krásné slunečné počasí s sebou přináší i nějakou tu nepříjemnost, například mouchy v domácnosti. Každý si užívá tepla a slunečních paprsků při otevřeném okně, bohužel přesně to je zároveň i pozvánka pro hmyz, především pro mouchy. 

Od jara do podzimu jsou mouchy prostě všude. Abyste nad nimi zvítězili, přinášíme vám několik tipů, jak se otravného hmyzu zbavit. Tím nejjednodušším je obstarat si do oken sítě, aby se k vám při větrání žádný hmyz nedostal. Když už ovšem v bytě jsou, musíte zvolit účinnější zbraně.

Přírodní odpuzovače much

Existuje několik druhů rostlin, které mouchy odpuzují svou vůní. Mouchy nesnesou vůni bylinek jako je šalvěj, levandule, máta či bazalka. Okrasné květiny, například muškáty a afrikány, mouchám také nevoní a slouží tedy také jako účinné přírodní odpuzovače. Dokonce ani vůně šeříku mouchy nesnesou.

Další možností, jak se zbavit much, je výluh z hřebíčku. Hrst hřebíčku přidejte do jednoho litru vody a nechte louhovat. Hřebíčkovou lázeň dejte na okenní parapet a budete mít jistotu, že tudy cesta pro mouchy a vosy nevede. Vodu postupně dolévejte, ať se hřebíček může stále louhovat louhovat. Mouchám vadí i octová voda.

Další způsoby,  jak se zbavit much

Když už máte nezvané hosty v obýváku, je efektivním řešením mucholapka. Sice to není právě ta nejhezčí bytová dekorace, ale je to velice účinný prostředek, jak se much zbavit.

Obrátit se můžete také na moderní techniku a sáhnout po odpuzovači. Ten funguje tak, že vysílá pro vás neslyšné zvuky a tím hmyz odpuzuje. Ačkoliv se odpuzovače vyrábí především do zásuvek, dostupné jsou i na baterie,  takže je můžete vzít s sebou i na cesty, třeba na dovolenou pod stan. Další možnou variantou je odpařovač, ten odpuzuje mouchy látkou, která se odpařuje do vzduchu. Účinná látka ovšem může dráždit alergiky, takže s takovým odpuzovačem raději opatrně.