Jak poznat originální a neoriginální tonery?

Někteří lidé chtějí do své tiskárny používat pouze originální tonery a cartridge. Důvody mohou být různé – nechtějí přijít například o možnost reklamace, ale také prostě věří tomu, že jsou originální tonery lepší. Zdá se vám ale poslední dobou, že kvalita tisku či spolehlivost již není, co bývala? Je možné, že jste se nechali zmást velmi dobrými padělky. Existuje však několik indicií, díky kterým snadněji rozeznáte originální toner od neoriginálního a přesně budete vědět, s čím máte tu čest. Kvalitní náplně do tiskárny Canon je vždy vhodné kupovat pouze u autorizovaných prodejců.

Podezřele nízká cena značí problém

Ceny originálních tonerů jsou do velké míry dány přímo výrobcem. Je tedy dost nepravděpodobné, že by se ceny u jednotlivých prodejců nějak zásadně lišily. Pokud vám někdo nabízí originály za poloviční cenu, je nasnadě domnívat se, že to asi nebude úplně nejlepší koupě.

Dejte si pozor na poctivost prodejců

Někteří prodejci jsou poněkud vychytralí a informaci o neoriginálním toneru zamlčí. Mnohdy se schovávají za slovní spojení, jako shodné s originálem nebo plně nahraditelné, ale to bohužel nutně neznamená, že jde skutečně o originální toner. Rozhodně nicméně platí, že správné označení neoriginálního toneru a cartridge by nemělo být nijak zavádějící. Pokud jste na pochybách, raději se napřímo zeptejte.

Soustřeďte se na obal

Originální tonery bývají vždy zabaleny v krabičkách s logem výrobce tiskárny. Je také dobré ověřit, že taková krabice je pevně zavřena a zapečetěna. Oproti tomu neoriginální tonery by nikdy na krabici neměly mít uvedené logo výrobce tiskáren, aby nebyl takový výrobek matoucí. Na krabici spíše najdete logo výrobce toneru a seznam tiskáren pro které je toner určený. Pokud chcete nakoupit náplně do tiskáren HP, vždy se ujistěte, že kupujete skutečně kvalitní kusy se zárukou originality.