Jak obléknout dítě na karneval? Inspirujte se u jejich oblíbených postaviček a nebojte se být kreativní.

Každé dítě miluje karneval. Alespoň na chvíli se tak může převtělit do své oblíbené pohádkové nebo filmové postavičky. Jenže rodiče mají s přípravou kostýmů obvykle spoustu práce. Ne každý je zručný a má dostatek fantazie na vytvoření skvělého kostýmu. I bez toho se ale naštěstí dá obejít. Poradíme vám, jak na ten nejlepší karnevalový kostým pro vaši ratolest.

Co mají děti nejraději?

Pokud je u děvčátek nejoblíbenější princezna a u kluka třeba voják, není s kostýmem tolik práce. Ovšem dneska už zdaleka nejsou v kurzu jen princezny, vojáci nebo popeláři a piráti. Děti vzhlížejí k daleko propracovanějším a co hůře, k animovaným postavičkám. Což znamená vytvořit nejlépe Shreka, Fionu, prasátko Pepinu, Supermana nebo Mickey Mouse. A to už je zapotřebí nejen sehnat přesný a dokonalý kostým, který bude kopírovat originál, ale také dítko namalovat v obličeji. A s tím už je přece jen více práce.

Nemusí to být tak složité

Ale neděste se, naštěstí v dnešní době se dá sehnat naprosto všechno. Stačí se podívat například na stránky hrackarstvi.eu. Můžete nechat vybrat samotné dítko, který kostým se mu bude nejvíce líbit a nejlepší na tom je, že se takhle dá pořídit kompletně celý kostým, který pak stačí jen obléknut a může se vyrazit na akci. Dítě bude mít radost a všem kamarádům ukáže, jaký skvělý kostým jste společně vybrali, i když ne úplně vlastnoručně vyrobili. Někdy je to ale rozumnější řešení, co myslíte?

Když je potřeba něco narychlo spíchnout

Dnešní doba je rychlá, uspěchaná a člověk tak snadno na něco zapomene. Pokud se vám stane, že na přípravu kostýmu moc času nezbylo, není nic snadnějšího než přesvědčit dítě, že i jako duchovi, princezně nebo vodní víle mu to bude neskutečně slušet. A právě tyto dětské kostýmy se vytvářejí nejlépe. Na ducha stačí prostřihnuté a vzadu sešité staré bílé prostěradlo a víly a princezny nosí šatičky, které doma jistě najdete. Korunu můžete vystřihnout i z barevného papíru. Tak se to přece dříve dělalo běžně.

S troškou fantazie si poradíte.