Jak najít spolehlivého instalatéra

Instalatér je nenahraditelná osoba v každém městě. O tom jak sehnat správného poctivého instalatéra pro opravu rozvodů vody nebo havárie povíme vám v tomto článku. V hlavním městě Praha hodně instalatérských firem a intarzovaných instalátoru na volné noze, ale jak zjistit že je to ten pravý instalatér který přijede včas dělá opravu kvalitně a za dobrou lidovou cenu? Samozřejmě pokud se jedná o havárie kde pomoc instalatéra musí být naléhavě, asi skoro každý bude rozhodovat jen o tom kdo přijede co nejrychleji aby zachránit svůj byt nebo rodinný dům. Instalatéři Praha – vždycky se snaží dorazit na jakoukoliv havárie vody co nejrychleji, a to většinou do 30 minut protože víme nějaký jsou tak následky havárie vody a následně nečekané investice majitele nemovitosti.

Jaké problémy řeší instalatér a co musí umět?

Každý instalatér setkávám v každodenní praxe s typickými poruchy nebo problémy které řeší ale každý jiným způsobem. Instalatéři Praha vám poví jak vybrat správného instalatéra. Vždycky záleží na zkušenosti a profesionalitě řemeslníka. V každém případě každý instalatér nebo topenář musí umět veškeré základní prvky aby mohl správně odstranit havárie vody, vyměnit bojler nebo udělat nový rozvod vody a topení.

Jaké jsou základní prvky v instalatéřině

  • Instalace sanity
  • Svařování plastových trubek
  • Svařování mědí
  • Lisování
  • Čtení planu a půdorysů
  • Montáž armatury

Jak zjistit že instalatér provádí prací kvalitně?

Instalatér Pohotovost mají hodně zkušeností a poradí vám jak na to. Je to velice jednoduché na začátku bych poprosil ukázat pár fotek už provedených práci. Již podle fotek nedá se zjistit zda dělá instalatér je to práce pečlivě nebo děláš a jakžtakž. Každý sebevědomý a odpovědny instalatér vždy přijde včas na schůzku, pokud to tak neučiní, počítejte s tím že bude ten technik mít problém s dodržením termínu

Pokud jste s instalatérem již domluvili o práci, řemeslník již nastoupil. Tak je potřeba podívat na již splněny úkol. Například montáž záchodu. Představte si jak ten záchod namontován vemte si vodováhu podívejte si že opravdu je všechno správně nebo ten záchod visí nakřivo. Pak zkuste klidně na ten záchod sednout a uvidíte je to pro vás pohodlné nebo ne. Pokud to není změřte výšku wc které musí být od podlahy 40 – 42 cm. Pokud všechno v pořádku tak můžeme jít dál a už máme aspoň důvěru k tomu řemeslníků. Instalatéři Praha vždy mohou doporučit následující způsob. Pokud vám přišel řemeslník udělat rozvody vody v plastu, podívejte se na spoje jaké jsou v řezu. Hlavně aby spoje nebyly nakřivo a veškeré rozvody byly umístěny správně podlé planu.

Zdroj obrázku: LightField Studios / Shutterstock.com