Jak na výběr domácí vodárny?

Žijete nebo stavíte v lokalitě, kde není k dispozici obecní vodovod? V takovém případě se neobejdete bez vlastní studny, která vám bude pitnou vodu poskytovat. Nutno však říci, že z té je třeba nějakým způsobem vodu dostat do domu. Jak? Pomůže domácí vodárna. Jedná se o zařízení, které je kombinací čerpadla a také systému, který se postará o potřebné vytvoření tlaku. Jak takovou vodárnu vybrat?

Značka

I v tomto sortimentu najdete zboží, které je více nebo méně kvalitní. Je proto na místě vybírat i podle konkrétní značky. Jelikož vám chceme dávat jenom dobré a využitelné rady, můžeme zmínit, že dobrou možností jsou je v současnosti Darling na vodu. Jedná se o řešení od známé a historií prověřené značky Sigma. Když se jich budete držet, s ohledem na kvalitu chybu neuděláte. Nejde ale o jedinou kvalitní značku. Odborník jistě poradí i několik dalších.

Parametry vodárny

Je třeba podívat se i na to, jaké má daná domácí vodárna parametry. A to z toho důvodu, že vám musí ve všech ohledech vyhovovat. Roli zde hraje především vzdálenost studny od vašeho objektu, stejně jako hraje roli i to, jak je studna hluboká. Zapomínat nelze ještě na jednu důležitou věc, a to je množství vody, které budete denně využívat. A podle toho se zaměřte na fakta, která se týkají těchto parametrů:

  • Maximální průtok
  • Maximální výtlak
  • Maximální hloubka

Zaměřte se také na tlak

Jak jsme zmínili, oproti klasickému čerpadlu se toto řešení liší tím, že dokáže vytvořit i potřebný tlak. A to v rámci speciální nádoby, u které se v první řadě všímejte jejího objemu. Čím větší domácnost, tím by měla být větší i nádoba. Dále je třeba všímat si i parametrů samotného tlaku, který je v této nádobě vytvořen a který zajistí bezproblémový rozvod vody po celém objektu. A to i do horních pater. Standardem dne bývá rozsah o hodnotách 2,0 – 3,5 Bar, který by měl pro domácí použití plně vyhovovat.