Jak na moderní posezení aneb vybíráme sedačku a konferenční stolek

Jsou to jedny z nejdůležitějších kusů nábytku, které máme v obývacím pokoji. Ano, hovoříme o sedačce a konferenčním stolku, který k sedačce neoddělitelně patří. A využití mají také ve veřejných prostorách. Jak ale vybrat tu správnou sedačku a k ní vhodný konferenční stolek? Na co se zaměříme právě v tomto našem článku.

Sedačka musí sedět

Na sedačce by se nám nemělo pouze dobře sedět, ale také samotná sedačka by měla sedět do místnosti. Měla by tam zkrátka pasovat, a to jak stylem, tak hlavně rozměrem. Zatímco výběr stylu je především na vás a vašem osobním vkusu, často se stává, že lidé volí nevhodný rozměr sedačky, obvykle příliš velkou, a ta pak interiér opticky zmenšuje. Tento problém dokáží elegantně řešit moderní modulární sedačky, které si poskládáte z tolika dílů, kolik vám vyhovuje. Zároveň můžete volit různé díly, a tak vytvořit sedačku:

  • Rovnou
  • Rohovou
  • Tvar „do U“

Takzvané modulární systémy ale nabízejí také řešení pro moderní veřejné interiéry, jako jsou čekárny, recepce, posezení v nákupních centrech, různé haly a podobně. Záleží jen na vás, jak si jednotlivé komponenty zkombinujete tak, aby dobře zapadly do dispozic konkrétního prostoru. Obecně platí, ať už se jedná o veřejný prostor nebo váš obývák, že sedačka by neměla prostor doslova takzvaně zaplácnout. V prostoru bude vypadat lépe, pokud sedačku nutně nenalepíte na stěnu, ale postavíte do prostoru a za ní umístíte třeba květináč či cokoliv jiného. Prostor to celkově provzdušní.

Jak na výběr konferenčního stolku?

Ať již budete vybírat konferenční stolek do obýváku nebo budete chtít stolek umístit do veřejných prostor, jako jsou různé lobby nebo kanceláře, je potřeba jej sladit s designem sedačky. Na internetu najdete perfektní konferenční stolky, a to za zajímavé ceny. Jako designový tip můžeme zmínit, že pokud využijete průhledné sklo, tak docílíte vzdušnějšího interiéru. Čiré sklo zkrátka prostor tak nezaplní.