Jak často vyměňujete svůj notebook?

Většinou, podle bezpečného odhadu, notebooky vydrží až 4-5 let s dobrým standardem výkonu. Otázka, jak často svůj notebook vyměňujete, je však velmi subjektivní a závisí na více než jedné věci. Četnost používání notebooku a typ používání hrají hlavní roli při rozhodování o životnosti notebooku. Proto je obtížné uvést datum vypršení platnosti na notebook.

Faktory negativně ovlivňující životnost notebooků

Venkovní použití notebooků

Pokud člověk používá notebook většinou venku, má to také negativní dopad na životnost notebooku. Primárními důvody jsou vlhkost a také prach, který se nachází ve venkovním prostředí.

Ve srovnání s tím notebooky používané doma mají delší životnost.

Herní účely

Pokud používáte přenosný počítač pro herní účely, musíte mít na paměti, že doba výměny vašeho notebooku bude kratší než u jiných notebooků. Herní software vyžaduje od hardwaru notebooků hodně.

Kdy byste měli vážně uvažovat o výměně notebooku?

Notebooky nejsou samoúčelné. Nikdo si nekupuje notebook jen proto, aby ho měl. Místo toho je notebook prostředkem k dosažení cíle. Lidé si kupují notebooky pro jejich funkčnost a efektivitu. Pokud však notebook začne vykazovat problémy, nemůže uspokojivě sloužit svému účelu. V takovém scénáři je to znamení, že by člověk měl vyměnit svůj přenosný počítač. Níže jsou uvedeny některé z hlavních problémových signálů, že byste měli svůj notebook co nejdříve vyměnit.

Pomalá rychlost zpracování

Toto je první známka stárnutí přenosného počítače. Co se stane, je, že notebook začne pracovat pomalu a pomalu. Spuštění a vypnutí trvá mnohem déle, než když byl původně zakoupen. Notebookům se také nedaří načítat jednoduché programy přiměřenou rychlostí. Pokud se to stane i u vašeho notebooku, je na čase, abyste zvážili výměnu vašeho stávajícího notebooku a koupili si nový.

Přehřívání systému a neočekávané vypnutí

Stárnoucí přenosný počítač se také zhroutí uprostřed úkolu a vypne se. Stalo se to kvůli přehřátí systému notebooku. Proto, když se váš přenosný počítač začne nadměrně přehřívat, musíte to brát jako znamení výměny přenosného počítače.

V tomto ohledu je černá obrazovka smrti (BSOD) vážným problémovým indikátorem, že váš notebook je v nejhorším možném stavu a je třeba jej vyměnit. BSOD nastane, když dojde k nějakému závažnému problému s operačním systémem počítače.

Problém s načítáním softwaru

Staré notebooky také většinou nedokážou načíst mnoho nového softwaru. Pokud se to stane i s vaším přenosným počítačem, ukazuje to, že váš notebook není v nejlepším možném stavu.

Závěr

Závěrem lze s klidem říci, že stáří notebooku je záležitost s velkou subjektivitou, která se liší člověk od člověka. Někteří lidé jsou prostě zamilovaní do nejnovějších technologií a přenosných počítačů s rychlým procesorem, které byly právě uvedeny na trh. Lidé s takovými tendencemi nemohou odolat výměně svých stávajících notebooků, jakmile je na prodej nejnovější verze notebooků. Ostatní lidé nechtějí vyměnit své notebooky, dokud nebudou fungovat dobře. Pro tyto lidi je bezpečný odhad 4 roky. Poté se mohou těšit na nákup nového.

Je také důležité, abyste si koupili správný notebook, který nejen splní vaše potřeby, ale také vám přinese to nejlepší. Můžete hledat notebook huawei na prodej online a nechat se překvapit novoroční akcí výrobce, Huawei Matebook D 15 vás bude stát 12999 Kč, huawei matebook 14s cena je 27999 Kč, dále získáte HUAWEI MateBook X Pro za cenu 32999 Kč, jedním slovem, ten správný notebook najdete v jakékoli cenové hladině.