Hodiny do každé místnosti: Jaké pořídit?

Nástěnné hodiny, budíky a další typy chronometrů jsou součástí každé domácnosti. I když si právě užíváte společný čas s rodinou sledováním televize nebo třeba hraním společenských her, přehled o tom, kolik je hodin, je zcela jistě praktický. Aby se ovšem hodiny do místnosti hodily, je nutné zvážit, jaký typ se do jaké místnosti hodí. Na co na například musíte dát pozor při výběru hodin do ložnice a do ostatních pokojů?

Hodiny do obývacího pokoje

Začněme místností, kde hodiny nejlépe vyniknou, a tou je určitě obývací pokoj. Bývá totiž pravidlem, že právě obývák je největší místností v celém bytě. Rovněž se zde nachází pohodlné posezení v podobě gauče, křesel a nechybí ani konferenční stolek. Díky tomu se právě do obývacího pokoje skvěle hodí kyvadlové hodiny, které podtrhnou interiér celého pokoje a dodá mu na úplnosti a útulnosti.

Ať už ty klasické s velkým ciferníkem a kyvadlem, anebo naopak moderní. Kyvadlové hodiny v moderním pojetí jsou minimalistické a chlubí se netradičním provedením, které bývá nesymetrické, méně zdobené a doplněné netradičními tvary kyvadel. Zároveň většinou působí také retro dojmem, takže jsou vysoce designové. Zvolte si své kyvadlové hodiny podle toho, v jakém stylu máte svůj obývák zařízen, ale vždy se zaměřte se na to, aby vynikly.

Hodiny do ložnice

Víte, jaký typ hodin je do ložnice zcela nevhodný? Kukačkové hodiny. Ty jsou sice krásné a často ručně vyřezávané, ale chcete-li si je pořídit, jsou mnohem vhodnější do obývacího pokoje nebo do kuchyně. Rovněž i kyvadlové hodiny by vám mohly narušit klidný spánek. Proto jsou nejvhodnějším typem hodin do ložnice hodiny nástěnné. U nástěnných hodin do ložnice platí dvě pravidla:

  • čím tišší chod, tím lepší,
  • čím větší číslice, tím praktičtější.

V ložnici hodiny umístěte naproti posteli. Jejich tichý chod vám nebude narušovat spánek, ale zároveň díky velkým číslicím poznáte kolik je hodin, i když se vzbudíte třeba i uprostřed noci.

Hodiny do kuchyně

Vhodné hodiny do kuchyně se vybírají nejsnáze. Zejména, pokud je jídlo vaší velikou vášní. V kuchyni totiž vyniknou skvěle hodiny tematické, tedy takové, které na sobě mají zobrazené suroviny nebo třeba vaše oblíbené nápoje.

  • Populární jsou nástěnné hodiny s kávovými zrny, s hrnkem kávy nebo s nápisy, které připomínají prostředí kavárny.
  • Dále se těší velké oblibě hodiny s kořením, ať už jednotlivými druhy nebo zobrazenými kořenkami.
  • V neposlední řadě jsou do kuchyně vhodné i hodiny s vínem. Ať už s vtipnými nápisy, které nepřímo nabádají k tomu, že je čas na skleničku, tak i s fotografiemi vinných sklenic nebo zobrazenými vinnými oblastmi.

Hodiny do pracovny

Máte ve své domácnosti pracovnu? I do ní je vhodné umístit hodiny, abyste měli přehled o tom, kolik jste již nad prací strávili času. Je-li vaše domácí kancelář zařízena moderně, minimalisticky a funkčně, měli byste tomu přizpůsobit také výběr hodin. Naopak, potrpíte-li si na originalitu, určitě oceníte hodiny nápadité a třeba i s nádechem retro designu.

Těmi zaujmete své kolegy při pracovních videohovorech, ale radovat se z nich budete i vy. Pokaždé, když zvednete hlavu od pracovní desky stolu, abyste zkontrolovali, kolik je hodin, nebudete se nervovat tím, kolik času jste již nad prací strávili, ale naopak vás pohled na ně pobaví a zlepší vám náladu.

Nepodceňujte výběr těch správných hodin. Dokážou podtrhnout vzhled celé místnosti. V ložnici si díky nim můžete dopřát klidný spánek, ale zároveň mít přehled o tom, kolik hodin spánku si ještě můžete dopřát. V kuchyni se skvěle budou vyjímat hodiny tematické a obývacímu pokoji mohou kralovat hodiny kyvadlové. Kde máte doma hodiny vy?

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com