Ergonomické pomůcky chrání vaše zdraví

Potěšte svá záda zdravotní stoličkou, nebo výškově nastavitelným stolem. Jsou to ergonomické pomůcky, které prospějí vašemu zdraví, protože pouhé 2-3 hodiny každodenní práce u stolu má na vás trvalý vliv.

Co to je ergonomická pomůcka

Ergonomické pomůcky jsou vhodné nejen pro váš zdravotní stav, ale pomáhají i zvýšit pracovní efektivitu, protože díky nim udržíte koncentraci a pozornost. Pro zpříjemnění pracovní doby se používají například:

  • bederní opěrky
  • podsedky
  • podložky
  • ergonomické židle a stoly

Výškově nastavitelný stůl

Je to nejzákladnější ergonomická pomůcka. Vybrat výškově nastavitelný stůl, který upravíte přímo na vaši postavu, je těžký úkol. Když to ale zvládnete, určitě vám promění kancelář na útulné místo, kde se vám bude dobře pracovat. Ideální pozice pracovního stolu je šetrná k vašemu zdraví. Nemusíte se bát, že vám sice chrání zdraví, ale nebude se hodit do vaší kanceláře. Na trhu je nepřeberný výběr od čistě bílých, až po dřevěné dekory a mnoho dalších. Dokážete ho pěkně sladit i s ergonomickou židlí.

Když židli, tak rovnou ergonomickou

Vhodné je koupit zdravotní židli, která umožňuje ergonomické sezení. Výběr židle byste měli přizpůsobit své výšce. Nejlépe ji přímo vyzkoušet ještě před koupí ve specializovaném obchodě, kde vám vyškolený prodejce pomůže s výběrem na míru vaší postavě a pokud již máte zdravotní problém, i s ohledem na něj.

Tyto židle se prodávají v základní výbavě i v maximálním vybavení, kde jsou do ceny už promítnuty další příslušenství bez poplatku. Poradit se před zakoupením s lékařem se vřele doporučuje.

Investice do vašeho zdraví je to nejdůležitější, co pro sebe můžete udělat. Zakoupením ergonomických pomůcek předejdete řadě nepříjemností, které by vás provázely i v soukromém životě a zbytečně vám narušovaly domácí pohodu.