Džíny pro každou postavu: Jaký střih je pro vás ten pravý?

Džíny – to je kus oblečení, se kterým se dají dělat divy. Jsou univerzální, variabilní a jsou neoddělitelnou součástí každého dámského šatníku. Padnoucí a kvalitní džíny umí vymodelovat postavu a sloužit i několik let. Kde je sehnat a jak je vybrat? Poradíme!

Modré dámské džíny
Modré dámské džíny

Sexy slimky

Proklatě úzké džíny obepnou celou vaší postavu, a pokud jste přesvědčena, že budou slušet jen ženám s mírami modelky, pletete se. Pokud jste holka krev a mlíko, slimky vám budou slušet také. Stačí jen zvolit tmavou barvu bez vyšisování (které opticky rozšiřuje) a sáhnout buď po botách na vysokém podpatku, nebo po kozačkách. Patříte-li ke šťastným ženám s bezchybnou postavičkou, nemusíte se nijak omezovat – slimky jsou pro vás jako dělané!

Tip: Ať už k nim obléknete tričko, nebo elegantní košili, budete vypadat skvěle. Nebojte se být sexy!

Trendy zvonáče, nebo nadčasové rovné?

Úzké džíny nejsou nic pro vás? Necítíte se v nich ve své kůži? Pak vyzkoušejte džíny s rovnými nohavicemi nebo trendy zvony. Rovné nohavice sluší opravdu každé postavě – skvěle protáhnou postavu a skryjí i silnější lýtka. Džíny se zvonovými nohavicemi zase opticky vyváží větší zadeček. Typicky ženské postavě budou nejlépe slušet džíny do pasu s rozšířenými nohavicemi!

Tip: Střih do pasu se nejlépe kombinuje s crop topem, nebo zavázanou košilí.

Červená dámská košile
Červená dámská košile

Oblíbené boyfriend džíny: Jen tak někomu slušet nebudou!

Jednoznačným hitem posledních let jsou džíny v pánském střihu s lehce spadnutím rozkrokem a ohrnutými nohavicemi. Na rozdíl od džínů s rovnými či rozšířenými nohavicemi ale každé postavě nepadnou. Nejlíp sluší štíhlejším postavám a ženám s rovnými boky.