Dopřejte svému dítěti ten nejlepší kočárek. Pomůže srovnání TOP produktů!

Je asi zřejmé, že při výběru dětského kočárku je důležitá zejména kvalita. V napjatých rozpočtech mladých rodin však rozhodně hraje svou roli také cena. Výsledkem pak je, že je potřeba najít řešení, které je optimální kombinací kvality a ceny. Jak takový produkt ale v záplavě výrobků na trhu objevit? K tomu jsou ideální testy a srovnání, které to udělají za vás.

Vybíráme ideální kočárek pro naše dítě

Při výběru správného kočárku je potřeba dbát na parametry jako je nosnost, zpracování, provedení, kola i bezpečnostní prvky. Některé kočárky nabízejí také příslušenství, jako jsou třeba pláštěnky, moskytiéry nebo návleky na ruce či držáky na pití pro nás rodiče. Zejména pro maminky může hrát důležitou roli také design. Na to vše a mnohem více u jednotlivých modelů vám může odpovědět test kočárků. Mezi základní kritéria výběru, která byste nikdy neměli opomenout, by však měly patřit zejména:

  • Ergonomie a manipulace
  • Skladnost
  • Bezpečnostní prvky

S ohledem na celkovou ergonomii a manipulaci s kočárkem je důležité, aby vše bylo přirozené a veškeré činnosti bez zbytečné námahy. S ergonomií úzce souvisí také skladnost, což je důležité, pokud chcete kočárek převážet. O bezpečnostních prvcích jsme již hovořili a zde je podstatné, aby splňovaly především evropskou normou EN 1888. Samozřejmě by měly obsahovat prvky jako brzdy, pásy, madlo a další.

Pro každodenní používání je důležitá praktická stránka

Jsou tady ale i další kritéria, která souvisejí zejména s praktickým používáním kočárku. Také na to vám může internet poskytnout odpovědi. Důležité je, jak se kočárek drží, jak dobře se s ním jezdí a v neposlední řadě také jak dobře se kočárek udržuje. Vaším rozcestníkem při volbě vhodného kočárku se mohou stát i testy na webu Rankito.cz nabízející srovnání těch nejzajímavějších produktů na trhu. Nechejte si proto poradit s výběrem a určitě se budete v problematice hned lépe orientovat.